Bydgoszcz
2C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 1
2C
Nd
2C
Pon
2C
Wt
1C
Sr
1C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaWiosna Biedronia odkryła kolejną kartę. Wiemy, kto otworzy listę wyborczą partii w naszym regionie w eurowyborach
wanda nowicka - adrian grycuk wikipedia
23.03.2019 | 17:07

Wiosna Biedronia odkryła kolejną kartę. Wiemy, kto otworzy listę wyborczą partii w naszym regionie w eurowyborach

Szczegóły ujawniono podczas sobotniej konwencji partii w Warszawie.

Na zdjęciu: Wanda Nowicka będzie liderką Wiosny w wyborach do Parlamentu Europejskiego w Kujawsko-Pomorskim.

Fot. Adrian Grycuk / wikipedia

Robert Biedroń i jego formacja odkryli karty. Wiosna podała w sobotę nazwiska liderów list w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Z okręgu nr 2, czyli z Kujaw i Pomorza liderką listy będzie Wanda Nowicka. To była poseł Ruchu Janusza Palikota i była wicemarszałek sejmu. Tym samym potwierdziła się informacja, o której media spekulowały już kilka tygodni temu. Jako pierwsze o starcie Nowickiej z kujawsko-pomorskiej informowały Polityka Insight i Wydarzenia Polsat News. Przypomnijmy, że jeszcze kilka tygodni temu niemal pewniakiem do startu był jeden z najbliższych współpracowników Biedronia – Marcin Anaszewicz.

Przedstawiciele bydgoskich struktur partii także sporo ostatnio mówili o wyborach. – Podjęliśmy decyzję, że do eurowyborów startujemy samodzielnie i gwarantujemy doświadczonych, wiarygodnych ludzi, którzy będą gwarantowali zmianę w Polsce i Bydgoszczy – mówi Wojciech Marszałek z bydgoskich struktur Wiosny. Formacja już rozpoczęła na ulicach miasta zbieranie podpisów pod listami kandydatów do europarlamentu.

Marszałek zapowiedział, że w najbliższy piątek w akcję zbierania podpisów mają się włączyć Biedroń i Nowicka, którzy mają przyjechać w tym dniu do Bydgoszczy.

To kolejna formacja, która odsłoniła karty przed eurowyborami. Jedynką Koalicji Europejskiej w majowych wyborach będzie Radosław Sikorski. Listę Prawa i Sprawiedliwości otworzy dotychczasowy europoseł Kosma Złotowski, zaś listę Kukiz’15 ma otworzyć Paweł Szramka, choć ta formacja jeszcze tego nie potwierdziła.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści