23% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSE
H 18 • L 18
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWisła odprawiona. Pałac wygrał z beniaminkiem w trzech setach
19-02-2020_ siatkówka, Liga Siatkówki Kobiet_ Wisła Warszawa - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz - SF
19.02.2020 | 23:07

Wisła odprawiona. Pałac wygrał z beniaminkiem w trzech setach

W Immobile Łuczniczce rozegrano zaległy mecz 13 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet.

Na zdjęciu: Pięciokrotnie bydgoskim siatkarkom udało się zablokować ataki rywalek.

Pałac Bydgoszcz nadal ma szansę na grę w fazie play-off. Bydgoskie siatkarki zgodnie z planem sięgnęły po komplet punktów w starciu z Wisłą Warszawa.

Po poniedziałkowej porażce 0:3 w wyjazdowym meczu z E.Leclerc Radomką Radom, sytuacja bydgoskich siatkarek w tabeli mocno się skomplikowała. Bydgoszczanki zajmują w niej dziewiąte miejsce, ale aby zapewnić sobie miejsce w fazie play-off nie mogą sobie już teraz pozwolić na żadne potknięcie.

W środę, zespół Piotra Mateli podejmował we własnej hali beniaminka Wisłę Warszawa. Formalnie gospodarzem tego spotkania była drużyna ze stolicy, ale oba kluby już wcześniej uzgodniły, że mecz odbędzie się właśnie w Immobile Łuczniczce, co zostało także zaakceptowane przez władze Polskiej Ligi Siatkówki.

W każdym z trzech setów, przewaga Pałacu była aż nadto widoczna. Dwie pierwsze partie, zespół z Bydgoszczy wygrał pewnie – 25:15 i 25:10. Rywalki walkę podjęły dopiero w trzecim secie, w którym Pałac okazał się lepszy 25:23, ale szkoleniowiec bydgoszczanek dał w nim szansę gry m.in. Marcie Biedziak czy Terezie Vanzurovej, które rzadko pojawiały się na parkiecie.

Pałac zachował szansę na grę w play-off, ale w sobotę musi u siebie pokonać Enea PTPS Piła. Początek spotkania w Immobile Łuczniczce o 17:00.

LIGA SIATKÓWKI KOBIET – FAZA ZASADNICZA, SEZON 2019/2020 – 13 KOLEJKA – 19.02.2020 R.
WISŁA WARSZAWA – BANK POCZTOWY PAŁAC BYDGOSZCZ 0:3 (15:25, 10:25, 23:25)

WISŁA: Urbanowicz 3, Lipińska-Jeziorowska 2, Banasiak 4, Mikołajewska 8, Marcyniuk 13, Szymańska 5 oraz Widera.

PAŁAC: Mazurek 1, Fedusio 11, Różyńska 7, Balmas 4, Żurowska 10, Ziółkowska 5 oraz Jagła (libero), Reszelewska (libero), Biedziak 1, Stencel 7, Rapacz 1, Vanzurova 5.

Sędziowali: Bartłomiej Adamczyk, Damian Lic.
Komisarz Ligi Siatkówki Kobiet: Monika Gorszyniecka.