Bydgoszcz
16C
Niebo głównie zachmurzone
76% wilgotność
Wiatr: 0km/h NNE
H 16 • L 16
13C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
17C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWitamy wojska amerykańskie: Piknik „Bezpieczna Polska” na terenie WZL
Piknik
12.01.2017 | 15:24

Witamy wojska amerykańskie: Piknik „Bezpieczna Polska” na terenie WZL

"To dobry sygnał dla społeczeństwa, że dzięki wojskom amerykańskim - wzmocnienie wschodnich granic Sojuszu staje się realne."

Na zdjęciu: Briefing prasowy na temat pikniku „Bezpieczna Polska"

Fot. Stanisław Gazda

W sobotę 14 stycznia 2017 r. w szesnastu miastach w kraju odbędą się pikniki plenerowe pod hasłem „Bezpieczna Polska”, które będą organizowane w ramach uczczenia przerzutu do Polski sił sojuszniczych. Jednym z tych miast będzie Bydgoszcz.

O szczegółach imprezy poinformowali dziś media: wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz, p.o. szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Bydgoszczy ppłk. Marek Magowski oraz ppłk. Grzegorz Gorczyca z NATO Force Integration Unit.

Piknik, na którym obecność zapowiedzieli  dowódca NATO Force Integration Unit wraz z oficerem łącznikowym armii amerykańskiej,  zorganizowany w godzinach od 12.00 do 17.00 będzie okazją do zaprezentowania mieszkańcom Bydgoszczy i regionu najnowocześniejszego sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Różnego rodzaju służby mundurowe pokażą to, co mają najlepszego. Nie obejdzie się bez tradycyjnej wojskowej grochówki.

W trakcie pikniku prowadzona będzie zbiórka pieniędzy, której organizatorem będzie Ordynariat Polowy WP. Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc poszkodowanym rodzinom syryjskim.


Powiązane treści