Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Kontrola ITD przy Grunwaldzkiej. Zestaw przewożący koparkę okazał się za ciężki

Dodano: 28.01.2022 | 08:15

Na zdjęciu: Po skierowaniu na punkt kontroli przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy i zważeniu okazało się, że masa całkowita zestawu wynosi 52,1 t, zatem znacznie przekraczała dopuszczalne 40 t.

Fot. WITD

Podczas środowej (26 stycznia) kontroli przeprowadzonej w punkcie przy ulicy Grunwaldzkiej inspektorzy transportu drogowego wykryli, że zestaw przewożący koparkę z łyżką był znacząco przeciążony – zamiast dopuszczalnych 40, ważył on 52,1 tony.

Jak informuje Wojewódzka Inspekcja Transportu Drogowego, w trakcie pełnienia obowiązków służbowych na terenie powiatu bydgoskiego kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego wytypowali do kontroli zestaw przewożący koparkę z łyżką. – Po skierowaniu na punkt kontroli przy ul. Grunwaldzkiej w Bydgoszczy i zważeniu okazało się, że masa całkowita zestawu wynosi 52,1 t, zatem znacznie przekraczała dopuszczalne 40 t. Także naciski pojedynczej osi napędowej ciągnika, wynoszące 13,9 t, nie mieściły się w 11,5-tonowej normie – wyjaśnia WITD.

Inspekcja dodaje, że przewoźnik, by móc wysłać w drogę taki transport, powinien posiadać zezwolenie kategorii V, jednak w tym przypadku takiego zezwolenia nie było. Aby zestaw mógł kontynuować przejazd, konieczny był rozładunek przewożonej na naczepie dodatkowej części roboczej koparki. Jak przyznają inspektorzy, to właśnie ona spowodowała tak duży nacisk osi ciągnika.

PRZECZYTAJ TAKŻE: FREE NOW w Bydgoszczy. Wystartowała nowa aplikacja do zamawiania przewozów

0 0 votes
Article Rating
Kontrola ITD przy Grunwaldzkiej. Zestaw przewożący koparkę okazał się za ciężki
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments