Bydgoszcz
1C
Niebo głównie zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 5km/h WNW
H 2 • L 0
1C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
4C
Pt
0C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWITD skontrolowało tiry na budowie drogi S5
kontrola_tir_WITD_S5_Bydgoszcz 1
28.11.2017 | 10:01

WITD skontrolowało tiry na budowie drogi S5

To kolejna kontrola przeprowadzona przez inspektorów WITD.

Na zdjęciu: Pojazdy były przeładowane - ich waga wynosiła 41 ton.

Fot. WITD Bydgoszcz

Inspektorzy Wojewódzkiej Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali ciężarówki pracujące na budowie drogi ekspresowej S5.

WITD wsłuchała się w głosy mieszkańców Szubina i okolic, którzy informowali o wywrotkach przewożących duże ilości piasku i które niszczyły lokalne drogi. W Zamościu i Rynarzewie skontrolowano trzy czteroosiowe ciężarówki. Pojazdy następnie zostały skierowane na ul. Armii Krajowej w Bydgoszczy, gdzie dokonano ich ważenia. Wynik wykazał, że zamiast przepisowych 32 ton, ładowność tych pojazdów wynosiła 41 ton.

To druga w ciągu miesiąca taka kontrola. W ubiegłym miesiącu inspektorzy WITD również skontrolowali pojazdy, które wówczas jeździły przeładowane. Sześć wówczas skontrolowanych ciężarówek zostało dokładnie zważonych i wyniki były zatrważające. Tiry wówczas miały wagę od 37 do 51 ton, podczas gdy ich maksymalna ładowność wynosi 32 tony!

W wyniku tych kontroli Inspekcja Transportu Drogowego wszczęła postępowania administracyjne wobec przewoźników drogowych i załadowców, a kierujący zostali ukarani mandatami karnymi za nieprzestrzeganie przepisów o przewozie ładunków sypkich.


Powiązane treści