Bydgoszcz
15C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
13C
Pt
14C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaWitold Waszczykowski kandydatem PiS w Bydgoszczy? „Nie wiem, skąd te konfabulacje”
witold waszczykowski bydgoszcz
06.11.2018 | 09:29

Witold Waszczykowski kandydatem PiS w Bydgoszczy? „Nie wiem, skąd te konfabulacje”

Na zdjęciu: Witold Waszczykowski był do 2018 roku ministrem spraw zagranicznych.

Fot. EU2017EE Estonian Presidency/ wikipedia

Witold Waszczykowski był gościem porannej rozmowy Roberta Mazurka w RMF FM. Zdaniem dziennikarza były minister spraw zagranicznych może być bydgoskim kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu.

Dzień dobry, dawno niewidziany były minister spraw zagranicznych, a obecnie ciągle wybitny polityk Prawa i Sprawiedliwości z Łodzi, a być może, jak słyszę, z Bydgoszczy, Witold Waszczykowski, dzień dobry – zaczął swój wywiad chwilę po godzinie 8:00 Mazurek. Według jego informacji, Waszczykowski ma być kandydatem Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do europarlamentu.

Nie wiem skąd te konfabulacje. Dzień dobry – zaprzeczył Waszczykowski, stwierdzając następnie, że nie słyszał, aby planowana była jego przeprowadzka na Kujawy i Pomorze. Poprosił też Mazurka, aby „nie tworzyć takiego mitu”.

Waszczykowski był w latach 2015-2018 minister spraw zagranicznych. Jak zauważył Mazurek, jego start w Bydgoszczy mógłby doprowadzić do konfrontacji z innym byłym szefem dyplomacji Radosławem Sikorskim, którego kandydaturę w wyborach do europarlamentu poważnie rozważa Platforma Obywatelska. Potwierdził to ostatnio, również w RMF FM, Grzegorz Schetyna. – Jeżeli wyraziłby (Sikorski – dod.red.) taką wolę – a widzę, że jest zainteresowanie z jego strony, to oczywiście jest osobą, która może liczyć na bardzo dobre miejsce na liście Platformy czy Koalicji Obywatelskiej. Nasze rozmowy są najbardziej zaawansowane – mówił lider Platformy.

W 2014 roku w wyborach do parlamentu europejskiego liderem listy PiS był Kosma Złotowski. Z numerem drugim startował wówczas Andrzej Zybertowicz. Oprócz Złotowskiego z Bydgoszczy do europarlamentu dostali się też Tadeusz Zwiefka i Janusz Zemke.


Powiązane treści