Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPolitykaWizyta marszałka Senatu w Bydgoszczy. Tomasz Grodzki spotkał się z przedstawicielami izb rolniczych
02.10.2020 | 22:09

Wizyta marszałka Senatu w Bydgoszczy. Tomasz Grodzki spotkał się z przedstawicielami izb rolniczych

Marszałek złożył wizytę w Bydgoszczy i Toruniu.

Na zdjęciu: Marszałek Senatu przyjechał na Kujawy i Pomorze. Tomasz Grodzki w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym spotkał się ze środowiskiem rolników.

Fot. Szymon Fiałkowski

Najpierw wizyta w Toruniu, a później dwugodzinne spotkanie z przedstawicielami izb rolniczych w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym – tak wyglądał program wizyty na Kujawach i Pomorzu marszałka Senatu.

Tomasz Grodzki w piątkowe (2 października) przedpołudnie przyjechał do województwa. Najpierw w Toruniu złożył kwiaty pod pomnikiem upamiętniającym ofiary Zbrodni Pomorskiej.

Następnie marszałek udał się do Bydgoskiego Centrum Targowo-Wystawienniczego, gdzie z przedstawicielami izb rolniczych rozmawiał na temat tzw. „piątki dla zwierząt” – ustawy, którą przyjął sejm, a która trafiła teraz do senatu. – Ta ważna ustawa na poziomie prac sejmowych nie była konsultowana ze środowiskiem rolniczym – mówił prezes Kujawsko-Pomorskiej Izby Rolnej Ryszard Kierzek. Sam marszałek Grodzki przypomniał, że ustawa była w sejmie procedowana przez kilka godzin.

– Staramy się niezwykle starannie pracować nad tą ustawą – powiedział Grodzki. – Wydłużony jest czas pracy nad nią, zwołaliśmy wielogodzinne posiedzenie komisji rolnictwa oraz ustawodawczej – wymieniał. Jednocześnie senatorowie zwrócili się z wnioskami o opinie m.in. do ekonomistów oraz członków Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego czy weterynarzy. – Na 13 października zwołałem dodatkowy dzień posiedzenia senatu związany tylko z tą ustawą – informował marszałek. Tomasz Grodzki zauważał, że w ustawie są zarówno kontrowersyjne zapisy, jak i takie, które są oczywiste i nie wzbudzające emocji.

W czasie dwugodzinnego spotkania, rolnicy nie kryli swojego oburzenia ustawą. Padały hasła, że PiS zdradził polską wieś. Prawdopodobnie niebawem środowisko rolnicze zorganizuje dużą manifestację w Warszawie. Jeden z protestów ma odbyć się także w Bydgoszczy – w najbliższą środę (7 października).

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści