Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
71% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 14 • L 14
8C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
9C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWizyty w ekoelektrociepłowni szkoły mogą rezerwować online
22.02.2017 | 11:10

Wizyty w ekoelektrociepłowni szkoły mogą rezerwować online

Ekolekcje w ekoelektrociepłowni cieszą się coraz większą popularnością.

Na zdjęciu: Wycieczka do ekoelektrociepłowni.

Fot. ProNatura

W minionym roku Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów Komunalnych odwiedziło ponad 3000 osób!

Możliwość wizyty w ZTPOK, zwiedzania instalacji z przewodnikiem i prezentacji multimedialnej otwarta jest przede wszystkim dla placówek oświatowych działających na terenie gmin objętych projektem budowy ZTPOK. Od niedawna, w związku z dużym zainteresowaniem zakładem, wprowadzona została możliwość rezerwacji online.  Dzięki takiemu rozwiązaniu opiekunowie grup szkolnych mogą w prosty sposób zaplanować z wyprzedzeniem „zieloną lekcję” dla swoich podopiecznych.

Rezerwacja odwiedzin działa na podobnej zasadzie jak rezerwacja lotu w liniach lotniczych. Po rejestracji i zalogowaniu można wybrać z katalogu właściwą szkołę, następnie wybrać wolny termin, podając liczbę osób itp. Potwierdzenie oraz dalsze instrukcje zostaną automatycznie odesłane na wskazany adres email.

Ekoelektrociepłownia cieszy się coraz większą popularnością nie tylko wśród młodzieży szkolnej. W minionym roku z bardzo dużym zainteresowaniem spotkały  się dwie edycje drzwi otwartych, podczas których Zakład zwiedziło ponad tysiąc osób. ProNatura była także partnerem wielu wydarzeń takich jak  Bydgoski Festiwal Nauki, Dni Otwarte Funduszy Europejskich,  Bydgoskie Dni Energii,  TehoFest oraz  Bydgoszcz Za Zamkniętymi Drzwiami. W kwietniu 2016 roku odbyło się Forum Polsko-Ukraińskie, w ramach którego przedstawiciele kilkunastu miast ukraińskich wizytowali naszą instalację, gościliśmy także liczne delegacje zagraniczne.

Czas zwiedzania dla zorganizowanej grupy szkolnej to ok. 1,5 godz. Ze względu na przepisy BHP, liczba osób które jednocześnie mogą zwiedzać instalację nie powinna przekroczyć 25. Istnieje możliwość podziału na grupy. Do dyspozycji jest parking dla autobusów, zwiedzającym zapewnia się kaski i kamizelki.


Podobne wpisy

Powiązane treści