Bydgoszcz
15C
Niebo głównie zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 4km/h ENE
H 16 • L 15
14C
Pt
18C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaWkrótce nabór na miejskie półkolonie. Jak zapisać dziecko?
4-09-2019_ Termomodernizacja_ Pałac Młodzieży Bydgoszcz - SF (1)
14.06.2020 | 18:45

Wkrótce nabór na miejskie półkolonie. Jak zapisać dziecko?

Na zdjęciu: Dokumenty można składać m.in. w Pałacu Młodzieży.

Fot. Szymon Fiałkowski

„Bydgoskie półkolonie” w roku 2020 odbędą się. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego będą one przebiegały zgodnie z procedurami opracowanymi w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 Półkolonie mają odbywać się w 17 placówkach oświatowych. Może w nich wziąć udział ponad 1000 uczniów do 13. roku życia, którzy zostaną podzieleni na 12- i 14-osobowe grupy. Zajęcia będą realizowane w tygodniowych turnusach – od poniedziałek do piątku w godzinach 8:00-15:00. Każdy uczeń będzie mógł skorzystać z dwóch turnusów.

Koszt wyżywienia to 85 zł za turnus. Cena obejmuje drugie śniadania, obiady i nieograniczony dostęp do wody mineralnej.  Z opłaty zwolnieni są uczniowie szkół specjalnych i uczniowie, którym decyzją Prezydenta Bydgoszczy przyznano stypendia szkolne, a także dzieci upoważnione do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest:
posiadanie legitymacji szkolnej wystawionej przez bydgoską szkołę,
– złożenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej wraz oświadczeniami
– akceptacja regulaminu.

Dokumenty należy składać od 15 do 19 czerwca w Młodzieżowych Domach Kultury i Pałacu Młodzieży oraz do 22 czerwca w pozostałych placówkach.

Po zaakceptowaniu procedur dotyczących organizacji wypoczynku stacjonarnego „Bydgoskie półkolonie 2020” przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zostaną one udostępnione na stronach placówek. Szczegóły można znaleźć na stronie urzędu miasta.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści