Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
52% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 21 • L 18
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczEdukacjaWkrótce nabór na miejskie półkolonie. Jak zapisać dziecko?
14.06.2020 | 18:45

Wkrótce nabór na miejskie półkolonie. Jak zapisać dziecko?

Na zdjęciu: Dokumenty można składać m.in. w Pałacu Młodzieży.

Fot. Szymon Fiałkowski

„Bydgoskie półkolonie” w roku 2020 odbędą się. Ze względu na stan zagrożenia epidemicznego będą one przebiegały zgodnie z procedurami opracowanymi w oparciu o wytyczne Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Ministerstwa Zdrowia i Ministerstwa Edukacji Narodowej.

 Półkolonie mają odbywać się w 17 placówkach oświatowych. Może w nich wziąć udział ponad 1000 uczniów do 13. roku życia, którzy zostaną podzieleni na 12- i 14-osobowe grupy. Zajęcia będą realizowane w tygodniowych turnusach – od poniedziałek do piątku w godzinach 8:00-15:00. Każdy uczeń będzie mógł skorzystać z dwóch turnusów.

Koszt wyżywienia to 85 zł za turnus. Cena obejmuje drugie śniadania, obiady i nieograniczony dostęp do wody mineralnej.  Z opłaty zwolnieni są uczniowie szkół specjalnych i uczniowie, którym decyzją Prezydenta Bydgoszczy przyznano stypendia szkolne, a także dzieci upoważnione do bezpłatnego korzystania z posiłków w szkole.

Warunkiem uczestnictwa w półkoloniach jest:
posiadanie legitymacji szkolnej wystawionej przez bydgoską szkołę,
– złożenie wypełnionej karty kwalifikacyjnej wraz oświadczeniami
– akceptacja regulaminu.

Dokumenty należy składać od 15 do 19 czerwca w Młodzieżowych Domach Kultury i Pałacu Młodzieży oraz do 22 czerwca w pozostałych placówkach.

Po zaakceptowaniu procedur dotyczących organizacji wypoczynku stacjonarnego „Bydgoskie półkolonie 2020” przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, zostaną one udostępnione na stronach placówek. Szczegóły można znaleźć na stronie urzędu miasta.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści