Bydgoszcz
19C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleWłamał się do jednej z firm w Koronowie, dokonał kradzieży i uszkodzeń. Straty oszacowano na blisko ćwierć miliona złotych
07.05.2021 | 22:22

Włamał się do jednej z firm w Koronowie, dokonał kradzieży i uszkodzeń. Straty oszacowano na blisko ćwierć miliona złotych

Na zdjęciu: Zatrzymanego mężczyznę doprowadzono następnie na przesłuchanie do prokuratury, gdzie postawione zostały mu zarzuty.

Fot. KWP Bydgoszcz

Nawet dziesięć lat za kratkami może spędzić 27-latek, który w trakcie majowego weekendu włamał się do jednej z firm, w której ukradł i zniszczył sprzęt, a straty oszacowano na blisko ćwierć miliona złotych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe (3 maja) przedpołudnie. – Zgłaszający, a jednocześnie pokrzywdzony oświadczył, że ktoś się włamał do jego firmy i ukradł przedmioty będące jej wyposażeniem, a niektóre urządzenia zniszczył – mówi podkom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia potwierdzili fakt kradzieży. –  Ustalili, że zostały skradzione silniki elektryczne krokowe, elementy maszyn zgrzewająco-pakujących, piece do wypieków, agregat prądotwórczy, kilkaset metrów przewodów elektrycznych oraz wiele innych urządzeń będących wyposażeniem firmy – wylicza podkom. Kowalska. Szybko też okazało się, że sprawca dokonał także uszkodzenia rozdzielni elektrycznej i kilkunastu lamp ledowych. – Pokrzywdzony oszacował łączne straty na kwotę ponad 230 tys. zł – mówią policjanci.

Kryminalni z Koronowa podejrzanego o dokonanie tego przestępstwa 27-latka zatrzymali w niemal dobę po zdarzeniu. Mężczyzna usłyszał już zarzuty kradzieży z włamaniem i zniszczenia mienia, za co może mu grozić nawet do dziesięciu lat za kratkami. Na razie, wobec zatrzymanego zostały zastosowane środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści