Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
100% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 1 • L 0
2C
Pon
-0C
Wt
1C
Sr
-0C
Czw
-1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWłamał się do sklepu, żeby zjeść kiełbasę. Narobił strat na 10 tysięcy złotych
policja bydgoszcz
03.03.2020 | 21:54

Włamał się do sklepu, żeby zjeść kiełbasę. Narobił strat na 10 tysięcy złotych

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali mężczyznę, który włamał się do sklepu.

Fot. mat. KWP

Policjanci zatrzymali 35-letniego mieszkańca powiatu słupeckiego, który włamał się do jednego z marketów w powiecie mogileńskim. Mężczyzna wybił szybę w drzwiach wejściowych, a następnie wewnątrz sklepu zjadł kiełbasę oraz kilka cukierków.

W niedzielę (01.03.2020) około godziny 20:30  dyżurny mogileńskiej komendy otrzymał informację o włamaniu do marketu w miejscowości Gębice. Na miejsce natychmiast pojechał patrol prewencji. Policjanci w pobliżu sklepu zauważyli podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego. Według relacji świadków, to właśnie o nwyszedł chwilę wcześniej ze sklepu przez zbitą szybę w drzwiach wejściowych.

35-latek przyznał się do włamania. Wyjaśnił, że kamieniem, koszem na śmieci oraz metalowym słupem wybił szybę w jednym ze skrzydeł drzwi przesuwnych, po czym wszedł do wnętrza sklepu, gdzie zjadł kiełbasę oraz kilka cukierków. Policjanci sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że ma w organizmie ponad promil alkoholu.

Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Straty, które spowodował swoim przestępczym działaniem zostały oszacowane na kwotę 10 tysięcy złotych. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Czytaj także: Policjanci poszukują świadków dwóch śmiertelnych wypadów w powiecie bydgoskim

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści