Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
72% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 16 • L 16
14C
Pt
18C
Sob
21C
Nd
17C
Pon
16C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWłamali się do mieszkania, ukradli piłę spalinową i pieniądze. Wpadli w ręce policji i trafili do aresztu
14-04-2020_ zatrzymanie, rozbój Lipno - KPP Lipno-1
15.04.2020 | 08:24

Włamali się do mieszkania, ukradli piłę spalinową i pieniądze. Wpadli w ręce policji i trafili do aresztu

Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt.

Na zdjęciu: Jeden z zatrzymanych sprawców przed doprowadzeniem na przesłuchanie.

Fot. KPP Lipno

Policjanci z Lipna zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do jednego z mieszkań w tym mieście i dokonali kradzieży. Obaj trafili do tymczasowego aresztu.

Lipnowscy policjanci otrzymali informację o tym zdarzeniu w czwartkowe (9 kwietnia) popołudnie. – Mieszkaniec Lipna zgłosił, że w nocy doszło do przestępstwa na jego szkodę – mówi podkom. Małgorzata Małkińska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie.

Zobacz również:

Pobili i okradli 20-latka. Chcieli odzyskać dług

Jak zgłaszał mężczyzna, do włamania doszło przed godziną 4:00 w nocy. – Usłyszał huk i obudził się. Gdy wstał zobaczyć co się stało, został popchnięty i przewrócony na łóżko – dodaje Małkińska. Sprawcy do mieszkania weszli przez okno, a następnie zabrali z niego piłę spalinową i pieniądze. Funkcjonariusze wydziału kryminalnego lipnowskiej policji szybko dokonali zatrzymań dwóch mężczyzn.

Jeszcze w czwartek zatrzymali oni 34-latka, natomiast w piątkowy (10 kwietnia) poranek w ich ręce wpadł 28-letni mężczyzna. Podczas przesłuchania, obu zatrzymanym postawiono zarzut rozboju, za co grozi im kara do dwunastu lat pozbawienia wolności. Jednocześnie śledczy skierowali do lipnowskiego sądu wniosek o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd się do niego przychylił, co oznacza, że 28- i 34-latek spędzą za kratkami najbliższe trzy miesiące.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści