Bydgoszcz
2C
78% wilgotność
Wiatr: 4km/h SW
H 3 • L 1
3C
Wt
2C
Sr
4C
Czw
3C
Pt
1C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiNa sygnaleWłamali się na strych i bili starszego mężczyznę nogą od stołu. Policja zdążyła w ostatniej chwili!
06.09.2021 | 09:52

Włamali się na strych i bili starszego mężczyznę nogą od stołu. Policja zdążyła w ostatniej chwili!

Na zdjęciu: Napastnicy zostali aresztowani na trzy miesiące.

Fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z Koronowa zatrzymali na gorącym uczynku jednego ze sprawców pobicia 66-letniego mieszkańca miasta. Ustalenie i zatrzymanie drugiego sprawcy zajęło kryminalnym jeden dzień. 24-latek i jego o 3 lata młodszy kompan odpowiedzą za pobicie, usiłowanie włamania oraz kradzież mienia należącego do seniora. Jednak katalog czynów, za które odpowie starszy z mężczyzn będzie jeszcze dłuższy.

Do pobicia 66-letniego mieszkańca Koronowa doszło w minioną środę (01.09.2021) na strychu budynku, w którym mieszka. Około godz. 12:50 dyżurny koronowskiego komisariatu otrzymał zgłoszenie dotyczące nieznanych sprawców, którzy usiłowali włamać się na strych kamienicy w Koronowie, a następnie pobili mieszkańca budynku, który zainteresował się ich obecnością.

Policjanci po przyjeździe pod wskazany adres zastali pokrzywdzonego z obrażeniami głowy siedzącego na zewnątrz budynku. Natychmiast powiadomili o tym dyżurnego, który wezwał na miejsce karetkę pogotowia. Do czasu jej przyjazdu pokrzywdzony zrelacjonował policjantom, co się stało. Okazało się, że usłyszał hałasy dobiegające ze strychu należącego do niego i jego rodziny. Zainteresował się tym i poszedł piętro wyżej. Zastał tam dwóch zamaskowanych mężczyzn, którzy na jego widok stali się agresywni i zaczęli go bić nogą od stołu po głowie i całym ciele oraz kopać. Przestali dopiero, gdy mężczyzna leżał na podłodze – wyjaśnia kom. Lidia Kowalska z KWP w Bydgoszczy.
Napastnicy zbiegli do mieszkania i zamknęli je od środka, po czym plądrowali pomieszczenia. Jak relacjonował pokrzywdzony, próbował wejść do mieszkania, ale sprawcy powiedzieli, że go wpuszczą, jeśli da im kilka tysięcy złotych. Mężczyzna wyszedł przed budynek i powiadomił syna, który zaś zgłosił sprawę policji. Funkcjonariusze natychmiast przyjechali na miejsce i zdążyli złapać na miejscu 24-latka. Jego kompan uciekł chwilę wcześniej przez okno.

W rezultacie sprawcy ukradli kilkaset złotych, tablet i dwa telefony komórkowe. Część skradzionego mienia miał przy sobie 24-latek w chwili zatrzymania. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Po zebraniu dowodów w tej sprawie policjanci zajęli się ustalaniem personaliów drugiego sprawcy. Już następnego dnia został zatrzymany. Okazał się nim 21-latek z Koronowa. Również on trafił do policyjnej celi – mówi kom. Kowalska.

Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia 66-latka, usiłowania włamania na strych oraz kradzieży mienia należącego do seniora. Starszy ze sprawców za swoje czyny będzie odpowiadał w warunkach recydywy, gdyż w  ostatnich pięciu latach odbywał już karę pozbawienia wolności za przestępstwa o podobnym charakterze. – Policjanci wiedzieli również, że 24-latek ma też inne przestępstwa na koncie, za które nie poniósł jeszcze odpowiedzialności. Dotyczy to kradzieży w sklepach drogeryjnych i spożywczych na terenie Koronowa na łączną wartość strat opiewającą na kwotę ponad 3 tysięcy złotych. W sprawach tych również policjanci mieli już zgromadzone dowody i przyjęte zawiadomienia od pokrzywdzonych. Mężczyzna usłyszał dodatkowo 4 zarzuty dotyczące tych kradzieży w warunkach powrotu do przestępstwa – wylicza kom. Kowalska.

W sobotę sąd podjął decyzję o aresztowaniu obu mężczyzn na 3 miesiące.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści