Bydgoszcz
11C
Słonecznie
57% wilgotność
Wiatr: 7km/h WSW
H 11 • L 11
5C
Sr
5C
Czw
-0C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWłamania do bankomatów. Policja prosi świadków o kontakt
Bankomat
30.05.2018 | 18:52

Włamania do bankomatów. Policja prosi świadków o kontakt

Na zdjęciu:

Fot. Seria włamań miała miejsce minionej nocy. Ich podobieństwo sugerowałoby, iż sprawcą jest jedna i ta sama osoba.

Minionej nocy w Bydgoszczy i okolicach Torunia nieznani sprawcy usiłowali włamać się do bankomatów. Może byłeś tego świadkiem? Może zauważyłeś coś, co pomoże policjantom namierzyć sprawców?

W Bydgoszczy przy ul. Twardzickiego 1 oraz z powiecie toruńskim: w Przysieku i w Złejwsi Wielkiej nieznani sprawcy usiłowali włamań się do bankomatów. W każdym z przypadków były to bankomaty usytuowane w pobliżu marketów lub wewnątrz sklepu.

Z uwagi na podobieństwo działania sprawców jest duże prawdopodobieństwo, że była to ta sama osoba, bądź grupa osób.

O godz. 01:15 w miejscowość Przysiek, w gminie Zławieś Wielka doszło do usiłowania włamania do bankomaty wbudowanego w ścianę pasażu handlowego, w okolicach skrzyżowania DK 80 i ul. Leśnej. O godz. Ok. 01:30 w Złejwsi Wielkiej bankomat, do którego usiłowali włamać się sprawcy był wbudowany w ścianę dyskontu spożywczego, na skrzyżowaniu DK 80 i ul. Handlowej. W nieustalonych okolicznościach doszło także do okopcenia bankomatu. Natomiast po godzinie 02:00 przy ulicy Twardzickiego 1 w Bydgoszcz pracownicy ochrony zauważyli w wolnostojącym bankomacie przy budynku handlowym ślady świadczące o próbie włamania do urządzenia.

We wszystkich przypadkach sprawcom nie udało się osiągnąć zamierzonego celu i ukraść pieniędzy z kasetek. Powstałe straty wynikają z ewentualnych uszkodzeń automatów. Policjanci pracujący nad tymi sprawami proszą o kontakt ewentualnych świadków lub osoby, które zaobserwowały jakieś szczegóły mogące pomóc w ustaleniu sprawców tych przestępstw.

Policjanci z Bydgoszczy i Torunia proszą o kontakt z najbliższą jednostką policji lub telefonicznie pod nr 112.

 


Powiązane treści