Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h NE
H 3 • L 2
2C
Pon
1C
Wt
-1C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWłamanie do dwóch salonów kosmetycznych. Panowie połasili się na lakiery do paznokci i sztuczne rzęsy
policja - na sygnale - SF-3
30.10.2020 | 08:37

Włamanie do dwóch salonów kosmetycznych. Panowie połasili się na lakiery do paznokci i sztuczne rzęsy

Na zdjęciu: Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn.

Fot. Szymon Fiałkowski

Kryminalni z Inowrocławia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o włamania. Pomogli im okoliczni mieszkańcy.

W miniony weekend, w nocy z soboty na niedzielę w Inowrocławiu doszło do dwóch włamań do sąsiadujących ze sobą salonów kosmetycznych. Skradzione zostały m.in. liczne lakiery do paznokci, ozdobniki i sztuczne rzęsy. – Poza tym sprawcy zabrali kasę fiskalną i inne rzeczy stanowiące wyposażenie salonów. Łączne starty wyniosły ponad 30 tys. zł – mówi asp. szt. Izabella Drobniecka z inowrocławskiej komendy.

Policja została powiadomiona o kradzieży. Gdy oczekiwano na przyjazd patrolu, pojawił się mężczyzna, którego okoliczni mieszkańcy podejrzewali o dokonanie kradzieży. Sami więc go zatrzymali. Niedaleko był także drugi z podejrzewanych, który również został ujęty.

– Mężczyźni w wieku 24 i 28 lat trafili do policyjnego aresztu. Podjęte przez kryminalnych działania i zebrane dowody potwierdziły podejrzenia – wyjaśnia asp. szt. Drobniecka.- Starszy z zatrzymanych odpowie za kradzież z włamaniem do obu salonów kosmetycznych. Młodszy prócz takich samych zarzutów będzie także odpowiadał za włamanie w październiku na terenie Inowrocławia do jednej z placówek ubezpieczeniowych, skąd ukradł telefon oraz za włamanie do samochodu marki Fiat Ducato, z którego zabrał radioodtwarzacz.

Na podstawie obszernego materiału dowodowego kryminalni wystąpili z wnioskiem do oskarżyciela o tymczasowe aresztowanie obu mężczyzn. Decyzją sądu, na najbliższe 3 miesiące za kraty trafił 24-letni mężczyzna, który wszystkie przestępstwa dokonał w warunkach recydywy. Grozi mu teraz kara więzienia do 15 lat. Jego starszy kompan będzie odpowiadał z wolnej stopy, a kara, której może się spodziewać, to 10 lat.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści