Bydgoszcz
14C
Słonecznie
67% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 15 • L 14
17C
Sr
15C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
8C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWłamanie na Grunwaldzkiej. Kobieta i dwóch mężczyzn okradli bankomat na kryptowaluty
kwp bydgoszcz
27.11.2019 | 17:19

Włamanie na Grunwaldzkiej. Kobieta i dwóch mężczyzn okradli bankomat na kryptowaluty

Na zdjęciu: Policja.

Fot. BB

Kryminalni z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali kobietę i dwóch mężczyzn, podejrzanych o kradzież z włamaniem do bankomatu obsługującego kryptowaluty.

W niedzielę, 24 listopada przed południem dyżurny bydgoskiej policji otrzymał zgłoszenie o włamaniu do kryptowalutowego bankomatu na ulicy Grunwaldzkiej Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci, ale po włamywaczach nie było już śladu. Sprawcy uszkodzili między innymi drzwi wejściowe do obiektu, obudowę bankomatu, a także elektroniczny wyświetlacz. Z wnętrza urządzenia zabrali kasetkę z pieniędzmi. Śledczy przeprowadzili oględziny i zabezpieczyli ślady.

Kilka godzin później dyżurny z bydgoskiego Szwederowa otrzymał informację o podejrzanie zachowujących się osobach w innym obiekcie z kryptowalutowym urządzeniem. Wszystko wskazywało na to, że są to te same osoby odpowiedzialne za włamanie na ulicy Grunwaldzkiej. Na miejsce natychmiast
pojechał patrol kryminalnych.

Policjanci zatrzymali w lokalu trzy osoby – dwóch mężczyzn i kobietę. Przypuszczenia potwierdziły się – tym razem szajka nie zdążyła okraść urządzenia. Przy zatrzymanych znaleziono gotówkę – najprawdopodobniej z poprzedniej kradzieży, a w samochodzie, którym przyjechali – łom. 29-latka oraz 28 i 23-latek trafili do policyjnego aresztu. W ramach dalszych działań funkcjonariusze przeszukali ich mieszkania. U jednego z mężczyzn znaleźli kilka porcji amfetaminy.

Śledczy z bydgoskiego Szwederowa, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mężczyznom i kobiecie zarzut kradzieży z włamaniem. 28-latek usłyszał dodatkowo zarzut posiadania narkotyków. Co więcej, przestępstw tych dokonał w warunkach tzw. recydywy. Teraz może mu grozić surowsza kara.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści