Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Włamanie na Starym Rynku – złodzieje wpadli na gorącym uczynku

Dodano: 22.02.2024 | 11:25

Na zdjęciu: Włamanie na Starym Rynku - złodzieje wpadli na gorącym uczynku

Fot. Szymon Fiałkowski / archiwum

Kolejny sukces bydgoskich policjantów. Włamanie na Starym Rynku zakończone porażką włamywaczy.  Zatrzymano trzech mężczyzn, którzy wdarli się do jednego z mieszkań na bydgoskiej starówce. 

Funkcjonariusze z bydgoskiego Szwederowa zatrzymali na gorącym uczynku trzech włamywaczy. Mężczyźni dokonali przestępstwa w jednym z mieszkań w centrum miasta. Dla dwóch z nich nie był to pierwszy raz kiedy dopuścili się takiego czynu. Teraz na aresztowanych czeka sprawa sądowa.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (19 lutego), kiedy to z dyżurnym Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo skontaktował się mężczyzna, który zgłosił, że prawdopodobnie ktoś włamuje się do jednego z mieszkań znajdującego się w kamienicy na Starym Rynku.

Włamanie na Starym Rynku – jak doszło do zatrzymania?

Policjant po przyjęciu zgłoszenia natychmiast skierował na miejsce przestępstwa patrol. Kiedy funkcjonariusze weszli do budynku, usłyszeli głosy kilku osób. Po chwili, na klatce schodowej, zauważyli trzech podejrzanych mężczyzn. Meli ze sobą armaturę łazienkową i elektryczny grzejnik.

Później okazało się, że sprzęt ukradli z jednego z mieszkań. Mundurowi natychmiast zatrzymali włamywaczy oraz zabezpieczyli skradziony ekwipunek.

CZYTAJ TAKŻE – Bydgoska policja złapała 41 poszukiwanych w jeden tydzień!

Jeden z zatrzymanych – 51-latek odpowie za kradzież z włamaniem. Grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności. Natomiast pozostali mężczyźni, 44-latek, wraz ze swoim o 5 lat starszym kolegą, czynu tego dopuścili się w warunkach powrotu do przestępstwa. Mężczyznom grozi za to kara do 15 lat pozbawienia wolności.

 

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments