Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Włamywacz do myjni samochodowych złapany. Działał w Fordonie i nie tylko

Dodano: 20.02.2023 | 12:18

Na zdjęciu: Włamywacza do myjni samochodowych zatrzymali policjanci z pionu kryminalnego komisariatu w Fordonie.

Fot. KMP Bydgoszcz

Cztery zarzuty usłyszał 38-latek, którego zatrzymali kryminalni z bydgoskiego Fordonu. Jak się okazało, mężczyzna włamywał się do myjni samochodowych na terenie miasta. – Wszystkich czynów dokonał w warunkach recydywy – mówią policjanci.

Pierwsze ze zgłoszeń o włamaniu, policjanci z komisariatu w bydgoskim Fordonie otrzymali w minioną środę, 15 lutego. To wtedy do funkcjonariuszy dotarła informacja, że na terenie jednej z myjni w tej części miasta doszło do włamania do odkurzacza samochodowego. – Sprawą zajęli się kryminalni, którzy ustalili, że za ten czyn odpowiada 38-letni bydgoszczanin – mówi kom. Lidia Kowalska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

Podejrzewanego namierzono niespełna kilkadziesiąt godzin później. W czwartek (16.02), policjanci zatrzymali 38-latka i już wtedy postawili mu pierwsze zarzuty. W toku wykonywanych czynności szybko okazało się, że włamanie ze zgłoszenia nie było jedynym. – Okazało się jednak, że tego rodzaju przestępstw ma na swoim koncie więcej – dodaje kom. Kowalska i precyzuje, że kryminalni udowodnili zatrzymanemu włamania na terenie innej myjni w Fordonie.

Jak słyszymy w komendzie, 38-latkowi postawiono cztery zarzuty: trzy z nich dotyczą kradzieży z włamaniem, a jeden – uszkodzenia mienia. – Wszystkich czynów dokonał w warunkach recydywy, co oznacza dla niego większy wymiar kary – mówią kryminalni i precyzują na koniec, że straty zostały przez pokrzywdzonych oszacowane na blisko cztery tysiące złotych.

Włamywacz do myjni samochodowych złapany. Działał w Fordonie i nie tylko
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments