Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 5 • L 5
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWłamywacz w stanie nieważkości. Z warzywniaka przy Nakielskiej wyniósł… gaśnicę [AKTUALIZACJA]
14.02.2021 | 12:32

Włamywacz w stanie nieważkości. Z warzywniaka przy Nakielskiej wyniósł… gaśnicę [AKTUALIZACJA]

Na zdjęciu: W trakcie włamania poszukiwany mężczyzna prowadził rozmowę telefoniczną. Po chwili zorientował się, że jest nagrywany.

Fot. KWP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci poszukują młodego mężczyzny, który pod koniec stycznia włamał się do punktu z warzywami przy ulicy Nakielskiej. Z nagrania, które udostępnili, wynika, że włamywacz nie bardzo wiedział, co chce ukraść. Ale i tak nie uniknie odpowiedzialności.

Do włamania doszło 31 stycznia krótko po godzinie 23:30. Wizerunek sprawcy opublikowali kryminalni z komisariatu na Błoniu, którzy prowadzą postępowanie w sprawie tego przestępstwa. Mężczyzna uwieczniony na nagraniu ze sklepu wyniósł ostatecznie… gaśnicę.

Na wideo widać jednak, że od początku poszukiwany nie bardzo wiedział, co można wynieść z punktu z warzywami. Dlatego chwilę po wejściu do niego z drewnianego filara wiaty zerwał… worki foliowe. Po niewielkim pomieszczeniu kręcił się jeszcze przez kilka minut. Próbował sforsować jedną z szafek, w międzyczasie uciął sobie również telefoniczną pogawędkę, a także zdjął kaptur, umożliwiając dokładne zarejestrowanie wyglądu. Co ciekawe, zorientował się nawet, że jest nagrywany, o czym świadczy jeden z fragmentów przygotowanych przez policjantów. Mężczyzna na innym ujęciu wyraźnie się chwieje, co może wskazywać, że w momencie włamania był pod wpływem alkoholu.

Bez względu na to funkcjonariusze prowadzą działania w celu jego ujęcia. Proszą również o wsparcie osoby, które mogą posiadać informacje na temat personaliów mężczyzny. Informacje można przekazywać osobiście w komisariacie przy ulicy Broniewskiego 12 lub telefonicznie pod numerami: 47 751-13-76 oraz – całodobowo – 47 751-13-59 i 112. Znak sprawy – L. dz. III Kr 541/21.

[AKTUALIZACJA – wtorek, 16 lutego, godz. 13:15] Jak poinformowali policjanci, 32-letni mężczyzna zgłosił się w poniedziałek, 15 lutego na komisariat w Błoniu. Będzie odpowiadał za kradzież z włamaniem. Przestępstwo popełnił w warunkach recydywy – już wcześniej był karany za podobne czyny.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści