Bydgoszcz
12C
Słonecznie
87% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 13 • L 11
15C
Nd
16C
Pon
15C
Wt
13C
Sr
15C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWłamywacz z Przemysłowej zatrzymany przez policjantów z Fordonu. „Był nam dobrze znany”
aresztowanie
15.07.2018 | 12:29

Włamywacz z Przemysłowej zatrzymany przez policjantów z Fordonu. „Był nam dobrze znany”

26-latek odpowie przed sądem za kradzież z włamaniem i uszkodzenie mienia.

Na zdjęciu: Podejrzanego o przestępstwa dokonane przy ulicy Przemysłowej zatrzymali policjanci z Fordonu.

Fot. archiwum

Kryminalni z komisariatu w Fordonie ustalili tożsamość sprawcy włamania i uszkodzenia mienia, do których doszło w połowie czerwca i na początku lipca przy ulicy Przemysłowej. 26-latek usłyszał już zarzuty, czeka go proces przed sądem.

18 czerwca fordońscy funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o włamaniu do jednego z mieszkań przy wspomnianej ul. Przemysłowej. Jak wynikało z relacji poszkodowanego złodziej ukradł kosztowności warte ponad dziesięć tysięcy złotych. W toku śledztwa ustalono także, że ten sam sprawca może być odpowiedzialny za zniszczenie okna w innym lokalu przy tej samej ulicy. Do zdarzenia doszło w czwartek, 5 lipca, a straty tym razem oszacowano na trzy tysiące złotych.

Praca operacyjna mundurowych pozwoliła wytypować im jako podejrzanego 26-letniego bydgoszczanina. – Mężczyzna był już wcześniej znany policji – mówi kom. Przemysław Słomski z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy.

Policjanci zatrzymali 26-latka, a następnie postawili zarzuty kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. Obu tych przestępstw mężczyzna miał dopuścić się w warunkach recydywy. W związku z tym podejrzanemu grozi wyższa kara, jeśli sąd uzna go winnym zarzucanych mu czynów. Za pierwszy z nich grozi kara od roku do dziesięciu lat pozbawienia wolności, za drugi – od trzech miesięcy do pięciu lat.


Powiązane treści