Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 6 • L 5
3C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
1C
Wt
3C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWłamywał się do piwnic w blokach mieszkalnych. Usłyszał ponad 50 zarzutów!
zatrzymanie mężczyzny - KMP Toruń
11.04.2019 | 07:35

Włamywał się do piwnic w blokach mieszkalnych. Usłyszał ponad 50 zarzutów!

Jak się okazało, podobne postępowania wobec 50-latka prowadzą śledczy z Bydgoszczy i Grudziądza.

Na zdjęciu: 50-latka zatrzymali policjanci z komisariatu na toruńskim Rubinkowie.

Fot. KMP Toruń

Aż 57 zarzutów – tyle usłyszał mężczyzna, którego policjanci z Torunia zatrzymali na gorącym uczynku. 50-latek był w trakcie okradania kolejnej piwnicy.

Do zatrzymania mężczyzny doszło w minioną niedzielę około godziny 3:00. – Mężczyznę na gorącym uczynku zatrzymali kryminalni z komisariatu Toruń Rubininkowo. 50-latek włamywał się do piwnic w jednym z bloków przy ul. Raszei w Toruniu – mówi rzecznik prasowa toruńskich policjantów podinsp. Wioletta Dąbrowska.

Jak się okazuje, łupem 50-latka padały przede wszystkim elektronarzędzia, takie jak wiertarki udarowe, szlifierki, wkrętarki, klucze hydrauliczne, maszyna do cięcia płytek, ale również m.in. sprzęt wędkarski, maszyna i rower. Policjanci wytypowali zatrzymanego jako sprawcę również innych podobny przestępstw, do których doszło w grodzie Kopernika. – Miały one miejsce m.n. przy Szosie Lubickiej, Ligi Polskiej, Jamontta i Kolankowskiego – dodaje podinsp. Dąbrowska.

Mężczyźnie w sumie postawiono 57 zarzutów! 22 dotyczą włamań do piwnic i 37 usiłowania takich zdarzeń. To nie koniec jego problemów. – Sprawy o podobne czyny prowadzą przeciwko niemu także komisariat policji Bydgoszcz – Szwederowo oraz komenda miejska policji w Grudziądzu – informuje podinsp. Wioletta Dąbrowska. Śledczy już zawnioskowali o jego tymczasowy areszt, na co zgodził się toruński Sąd Rejonowy i podjął decyzję, że 50-latek spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące, ale może tam trafić nawet na dziesięć lat.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści