Bydgoszcz
5C
Niebo częściowo zachmurzone
70% wilgotność
Wiatr: 9km/h W
H 7 • L 4
6C
Sr
8C
Czw
10C
Pt
9C
Sob
13C
Nd
ZDMiKP: Kolizja na skrzyżowaniu Fordońska-Gajowa. Ruch tramwajowy w kierunku Fordonu został wstrzymany.
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWłamywał się do skarbony w kościele. Policjanci ze Szwederowa schwytali 31-latka
kościoł ilustracyjne pxhere
05.03.2019 | 14:00

Włamywał się do skarbony w kościele. Policjanci ze Szwederowa schwytali 31-latka

Na zdjęciu: zdj. ilustracyjne

Fot. Pxhere

Policjanci ze Szwederowa zatrzymali 31-latka, który sześciokrotnie włamał się do skarbony, znajdującej się w jednym z bydgoskich kościołów.

Zgłoszenia o przestępstwach, do których dochodziło na terenie parafii, wpływały do funkcjonariuszy w lipcu ubiegłego roku oraz w styczniu i lutym tego roku. Działania kryminalnych doprowadziły do zatrzymania ich sprawcy. Okazał się nim 31-letni bydgoszczanin, dobrze znany policji z wcześniej dokonywanych przestępstw.

Mężczyzna usłyszał sześć zarzutów włamania do kościelnej skarbony. Łączna wartość strat dokonanych przez 31-latka wynosi 1800 złotych. Ale to nie koniec – policjanci udowodnili mu cztery inne przestępstwa: dwukrotne posłużenie się dowodem osobistym innej osoby, a także dwa zarzuty kradzieży. Tych ostatnich czynów dopuścił się w dodatku w warunkach recydywy – już wcześniej odbywał karę za tego typu przestępstwa.

Prokurator zastosował wobec 31-latka dozór policyjny. Mężczyzna 5 razy w tygodniu będzie musiał stawiać się w komisariacie. Wkrótce jego postępowanie oceni sąd.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści