Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleWłamywali się do sklepów w Bydgoszczy oraz w województwie i grozili nożem. Wpadli na południu kraju
11.10.2020 | 15:50

Włamywali się do sklepów w Bydgoszczy oraz w województwie i grozili nożem. Wpadli na południu kraju

Na zdjęciu: Policyjna akcja zatrzymania mężczyzn miała miejsce na terenie Opola i Kędzierzyna-Koźla.

Fot. KPP Lipno

Współpraca kryminalnych z naszego regionu pozwoliła na zatrzymanie sprawców kradzieży, do których dochodziło w naszym regionie. – Dokonali kradzieży rozbójniczej w Lipnie i sklepowych w Bydgoszczy, Toruniu oraz Nysie – mówią funkcjonariusze.

W połowie kwietnia, lipnowscy policjanci informowali o kradzieży rozbójniczej w jednym ze sklepów. – Wówczas dwóch mężczyzn weszło do sklepu i zajęli uwagę sprzedawczyni „robiąc zakupy” – opisuje podkom. Małgorzata Małkińska z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Lipnie. Śledczy informowali wówczas, że jeden ze sprawców miał ok. 30 lat, a drugi był o niemal dziesięć lat starszy, ponadto mężczyźni mieli rozmawiać w języku rosyjskim.

– Kiedy ekspedientka przygotowywała zamówione jedzenie, zauważyła jak jeden z mężczyzn wychodzi z pomieszczeń magazynowych sklepu – dodaje Małkińska. Wówczas na drodze stanął im inny klient, jednak mężczyźni zagrozili mu nożem i uciekli. – Dodatkowo zabrali pieniądze w kwocie ponad siedmiu tysięcy złotych – słyszymy od lipnowskich policjantów. Funkcjonariusze mieli nagrania z kamer monitoringu sklepu, na którym widoczny był wizerunek sprawców. – Mimo jego publikacji i podania do wiadomości rysopisu sprawców, nie zostali oni rozpoznani – dodają.

Kryminalni z Lipna w tej sprawie współpracowali z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. – Ich działania i współpraca doprowadziły do ustalenia prawdopodobnych sprawców przestępstw – informuje podkom. Małgorzata Małkińska. Z ustaleń śledczych wynikało, że ci sami sprawcy dokonywali kradzieży także w innych miastach i sklepach należących do tej samej sieci. Do takich miało dochodzić m.in. na terenie Bydgoszczy, Torunia i Nysy.

W minionym tygodniu, kryminalni przystąpili do działania. Na trasie między Opolem i Kędzierzynem-Koźlem w ich ręce wpadł 47-latek – mieszkaniec Opola. Nie minęła doba, a policjanci zatrzymali kolejnych dwóch sprawców. Obaj to mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla.

– Za udział w zorganizowanej grupie przestępczej i kradzież rozbójniczą grozi im do dziesięciu lat więzienia – precyzuje rzecznik lipnowskiej policji. Na razie, sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i wobec zatrzymanych mężczyzn zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści