Bydgoszcz
19C
Słonecznie
48% wilgotność
Wiatr: 3km/h ESE
H 19 • L 19
23C
Wt
21C
Sr
17C
Czw
15C
Pt
13C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWodociągi będą czyścić sieć na osiedlu Leśnym. Zaplanowano wyłączenia wody
10.06.2020 | 09:44

Wodociągi będą czyścić sieć na osiedlu Leśnym. Zaplanowano wyłączenia wody

Na zdjęciu: MWiK podał harmonogram kolejnych prac na sieci wodociągowej.

Fot. archiwum

Miejskie Wodociągi i Kanalizacja kontynuują zakrojoną na szeroką skalę akcję czyszczenia sieci wodociągowej. Prace będą prowadzone systematycznie aż do końca października.

Jak informują MWiK, roboty będą polegały na oczyszczeniu sieci z osadów miękkich. – Działania te podejmujemy co roku. Mają na celu utrzymanie infrastruktury wodociągowej w należytym stanie – mówi Marek Jankowiak, rzecznik miejskiej spółki.

Zobacz również:

Wielka operacja bydgoskich wodociągów. Prace na kilku osiedlach

W tym roku prace obejmą osiedla położone na północ od brzegu Brdy – Leśne, Zawisza, Bielawy, Bartodzieje, Skrzetusko, Bydgoszcz Wschód, Śródmieście (na odcinku od ul. Gdańskiej do ul. Wyszyńskiego) i Bocianowo. Każdorazowo proces czyszczenia będzie odbywał się w godzinach nocnych. Prace będą rozpoczynały się o 23:00, a kończyły – o piątej rano.

Pierwsze czyszczenia rozpoczęły się w poniedziałek, 8 czerwca. Miejskie wodociągi podały już harmonogram prac na nadchodzący tydzień. I tak, w nocy z 15 na 16 czerwca utrudnienia w dostawach wody będą odczuwali mieszkańcy następujących ulic: Bukowa, Dębowa, Jaworowa, Jarzębinowa, 11 Listopada (od Bukowej do Sułkowskiego), i Sułkowskiego (od Modrzewiowej do Dębowej).

W nocy z wtorku na środę (16/17 czerwca) oczyszczanie sieci będzie kontynuowane na osiedlu Leśnym. Wówczas sucho w kranach będzie na ulicy Modrzewiowej (odcinek od Gdańskiej do Bukowej), Jodłowej, Bukowej, 11 Listopada (odcinek od Gdańskiej do Bukowej) i Świerkowej.

Prace w nocy z środy na czwartek (17/18 czerwca) będą prowadzone na ulicach: 11 Listopada, Czerkaskiej (od Świerkowej do Sułkowskiego) i Świerkowej na odcinku od 11 Listopada do Czerkaskiej. W nocy z czwartku na piątek MWiK zaplanował czyszczenie na 11 Listopada, Topolowej, Sułkowskiego (od Dwernickiego do końca), Modrzewiowej (od Sułkowskiego do końca) i Czerkaskiej.

Wszystkie zaplanowane w tym roku działania mają zakończyć się 31 października.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści