[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wodoodporny eyeliner nie tylko do delikatnych kresek – nowe trendy w makijażu

Dodano: 02.12.2022 | 08:38

Na zdjęciu: Moda polega na eksperymentowaniu, a głównym jej celem jest przekaz, że warto być sobą.

Fot. nadesłane

Czarny eyeliner kojarzy się większości osób z delikatnymi kreskami – spiczaste przedłużenie malowane nad górną linią rzęs to jednak nie jedyna możliwość, jaką obecnie daje nam eyeliner. Liczne osobistości ze świata mody na ostatnich pokazach ukazały, że warto postąpić krok naprzód i wyróżnić się z tłumu. Wodoodporny eyeliner jest wykorzystywany przez makijażystów praktycznie w każdym sezonie. Projektanci stale udowadniają, że zastosowanie eyelinera jest naprawdę szerokie, a przez wielu utożsamiany jest on z pędzelkiem, który tworzy sztukę. Trendy w makijażu nie muszą dotyczyć jedynie eyelinera samego w sobie – dziś bowiem chodzi o technikę jego wykorzystania oraz określoną konsystencję, pozwalającą stworzyć coś więcej niż klasyczną jaskółkę.

Mocny i wyrazisty makijaż oka dla odważnych

Eyeliner kojarzony jest również z popularnym kocim okiem, które było uwielbiane przez egipskie królowe, w tym Nefertiti i Kleopatrę. W latach 50. XX wieku wprowadzono płynny eyeliner, z którego korzystały gwiazdy takie jak Marylin Monroe czy Ava Gardner. Dla wielu gwiazd mocny makijaż oka stał się wręcz cechą rozpoznawalną – jak było w przypadku Audrey Hepburn i jej mocnych, od razu rzucających się w oczy kresek. I choć ten trend jest stale aprobowany przez wiele osób, XXI wiek i przemiany zachodzące w modzie przyniosły coś zupełnie nowego. Mowa tu o okrągłym wykończeniu makijażu oka. Czarny wzór wykonany z tuszu, wyglądem przypominający odcisk palca pojawił się na wybiegu w 2018 roku a moda na nie nie przeminęła; przez swoją subtelność uchodzi jako ciekawy element makijażu, który sprawdzi się nawet do pracy. Czy na tym kończy się wykorzystanie eyelinera? Skądże. Z czasem podjęto się bowiem modyfikacji okrągłego wykończenia; tak powstał trend zwany w branży „efektem Julii”, na cześć włosko-amerykańskiej aktorki i modelki. Maksymalistyczne kreski zaprezentowane przez nią podczas paryskiego tygodnia mody stały się hitem. „Efektowi Julii” udało się zrewolucjonizować dzisiejszy świat makijażu. Wodoodporny eyeliner w mocniejszym wydaniu zaczął pojawiać się na wybiegach w 2022 roku i nic nie wskazuje na to, że zamierza zniknąć w przeciągu kilku lat. Odnogą „efektu Julii” są tak zwane oczy wojowniczki, pokochane głównie przez nastolatków.

Wyraź siebie i wykorzystaj wodoodporny eyeliner

Moda polega na eksperymentowaniu, a głównym jej celem jest przekaz, że warto być sobą. Szczególnie młode osoby propagują wyrażanie siebie poprzez nowoczesny makijaż, który – wbrew pozorom – nie ma na celu zwrócenia na siebie uwagi. Wiele osób maluje się przede wszystkim dla siebie, czując się o wiele lepiej w stworzonym przez nich make-upie. Jednym mogą pasować delikatne kreski czy kocie oko w klasycznym wydaniu, inne zaś są zauroczone „efektem Julii” i próbują swoich sił w mocniejszych wersjach popularnych form uzyskanych dzięki eyelinerowi. Niezależnie od tego w której grupie się znajdujesz, mądrze wybieraj kosmetyki. Robiąc zakupy w renomowanych drogeriach, niezależnie czy stacjonarnie, czy online, masz pewność że kosmetyki mają dobry skład. Jeżeli nieszczególnie przepadasz za poszukiwaniem ulubionych produktów na sklepowych półkach, doskonałym wyjściem jest zakup w drogerii online, jaką jest Wispol. Oszczędź sobie stania w kolejce, robiąc zakupy przez Internet! Cena kosmetyków w sieci jest zazwyczaj atrakcyjniejsza, dzięki czemu masz szansę zwiększyć swoje oszczędności.