Bydgoszcz
19C
Słonecznie
52% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
15C
Czw
13C
Pt
15C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportWojciech Knapik pojedzie na igrzyska.”W Rio chcę wygrać z samym sobą”
01.03.2016 | 22:48

Wojciech Knapik pojedzie na igrzyska.”W Rio chcę wygrać z samym sobą”

Strzelec Zawiszy wywalczył kwalifikację w ubiegłym tygodniu podczas Mistrzostw Europy.

Na zdjęciu: Wraz z Wojciechem Knapikiem w konferencji prasowej wziął udział Adam Ciżmowski z CWZS Zawisza.

Fot. ST

W ubiegłym tygodniu w węgierskim Gyor Wojciech Knapik wywalczył kwalifikację na igrzyska olimpijskie. Zawodnik Zawiszy Bydgoszcz zdobył przepustkę do Rio de Janeiro dzięki występowi w finale Mistrzostw Europy w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego.

Start w Mistrzostwach Europy był ostatnią szansę na zdobycie jednej z trzech pozostałych przepustek do Rio de Janeiro. Knapik awansował do finału dzięki czwartemu miejscu w eliminacjach. Pięciu zawodników, którzy także znaleźli się w decydującym etapie, miało już zapewnioną kwalifikację olimpijską, więc pozostała trójka, niezależnie od wyników finału, także mogła cieszyć się z biletu do Brazylii.

Ostatecznie w finale Knapik uplasował się na ósmym miejscu. – Pojechałem tam z jednym celem – wywalczeniem kwalifikacji. Trochę żałuję tego słabego występu w finale, bo pojawiła się szansa na medal, ale teraz liczą się już tylko igrzyska – mówi zawodnik. Dla 36-latka będzie to trzeci start na igrzyskach. W Atenach był 11 w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego i 39 w strzelaniu z pistoletu dowolnego. W Pekinie – 23 i 38. Do Londynu nie pojechał, a do kwalifikacji zabrakło mu wówczas tylko jednego punktu. – Dało mi to kopa i powiedziałem sobie, że jak teraz się nie uda, to już nie wiem, co będzie dalej – wspomina Knapik, który na Węgrzech wywalczył kwalifikację dla reprezentacji, a nie dla siebie. Trudno jednak spodziewać się, aby zdobyte przez niego miejsce zajął ktoś inny.

Knapik będzie przygotowywał się do igrzysk na obiektach w Opolu i Bydgoszczy oraz wystartuje w mistrzostwach Polski i w zawodach Pucharu Świata. – Strzelectwo to sport indywidualny i nie widzi się, jak przeciwnik strzela, więc do samego końca nie można się poddawać. Chcę pojechać na igrzyska, żeby wygrać tam z samym sobą. Jeśli to mi się uda, lokata na pewno będzie zadowalająca – mówi Knapik o swoich celach.


Powiązane treści