Bydgoszcz
24C
Słonecznie
68% wilgotność
Wiatr: 4km/h SSE
H 24 • L 23
29C
Pon
24C
Wt
23C
Sr
20C
Czw
14C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWojewoda chce lockdownu na Kujawach i Pomorzu. „Sytuacja naszego regionu jest trudna”
Mikołaj Bogdanowicz
17.03.2021 | 13:41

Wojewoda chce lockdownu na Kujawach i Pomorzu. „Sytuacja naszego regionu jest trudna”

Konferencja odbyła się w Kujawsko-Pomorskim Urzędzie Wojewódzkim.

Na zdjęciu: Mikołaj Bogdanowicz poinformował podczas konferencji prasowej o bieżącej sytuacji epidemicznej w regionie.

Fot. Szymon Fiałkowski

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj, szef resortu zdrowia ogłosi nowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa w kraju. W środę (17 marca) potwierdzono ponad 25 tysięcy nowych przypadków zachorowań.

– Sytuacja naszego województwa jest trudna – nie ukrywał podczas dzisiejszej (17 marca) konferencji prasowej wojewoda kujawsko-pomorski Mikołaj Bogdanowicz. – Liczba zakażeń to jest jedna rzecz, natomiast inna liczba to ilość hospitalizacji, która u nas wzrasta w sposób niepokojący. To nie jest tak, że jest nieskończona możliwość naszych szpitali do przyjmowania tych pacjentów. Te łóżka, te miejsca muszą być o określonym standardzie: dostępem do tlenu, z odpowiednim personelem.

W trakcie konferencji, wojewoda przekazał, że wnioskował i apelował o to, aby województwo kujawsko-pomorskie zostało objęte w większym reżimie obostrzeń. – To nie potrwa dłużej niż trzy-cztery tygodnie – przyznał Mikołaj Bogdanowicz. – Nie chciałbym, aby ta sytuacja wymknęła się nam spod kontroli – podkreślił. Obecnie, większymi obostrzeniami objęte są cztery województwa: warmińsko-mazurskie, pomorskie, lubuskie i mazowieckie. W tych województwach m.in. częściowo zamknięto galerie handlowe (poza sklepami spożywczymi i aptekami), a nauka dzieci w szkołach odbywa się w systemie hybrydowym. Zamknięte są także kina, teatry, hotele czy obiekty sportowe.

Prawdopodobnie jeszcze dzisiaj po południu odbędzie się konferencja prasowa szefa resortu zdrowia Adama Niedzielskiego, o czym poinformował rzecznik ministerstwa Wojciech Andrusiewicz. Z informacji portalu rmf24.pl wynika, że niemal pewne jest ogłoszenie obostrzeń na terenie całego kraju. Niewykluczone, że – podobnie jak w zeszłym roku – także i teraz może dojść do lockdownu. W związku z bieżącą sytuacją epidemiczną w kraju, zebrał się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego.

1 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
3 miesięcy temu

To niech się sam zamknie w chałupie i nie wyrazi

Powiązane treści