Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWojewoda przekazał w Bydgoszczy nowy sprzęt dla zespołów ratownictwa medycznego
11.09.2023 | 10:16

Wojewoda przekazał w Bydgoszczy nowy sprzęt dla zespołów ratownictwa medycznego

Zdjęcia: Jacek Nowacki / Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki

Nowy sprzęt, który ratownikom przekazał wojewoda, wzmocni flotę dwudziestu jeden kujawsko-pomorskich dysponentów zespołów ratownictwa medycznego.

Podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy, Mikołaj Bogdanowicz przekazał na ręce przedstawiciela Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego nowy sprzęt, który trafił do regionalnych zespołów WSPR. – Do wszystkich dysponentów zespołów ratownictwa medycznego trafi nowoczesny sprzęt, w skład którego wchodzi dziewięć defibrylatorów, dwadzieścia trzy respiratory, osiemnaście sztuk urządzeń do kompresji klatki piersiowej – mówi Tomasz Wiśniewski z zespołu prasowego urzędu wojewódzkiego. Wartość zakupionego sprzętu to niemal dwa miliony złotych. Do Bydgoszczy trafią po trzy defibrylatory, respiratory i urządzenia do kompresji klatki piersiowej.

Jak informuje KPUW, jednym z powodów przekazania sprzętu był masowy napływ uchodźców na teren województwa po zbrojnej agresji Rosji na Ukrainę. Już teraz – jak precyzuje Wiśniewski – z szacunków ukraińskiego konsulatu wynika, że na Kujawach i Pomorzu obecnie przebywa ok. 80 tysięcy obywateli tego kraju.

Na terenie regionu są obecnie 94 karetki, które wyjeżdżają w ciągu jednej doby ok. pięciuset razy do różnego rodzaju interwencji. – Mimo różnych trudności, które mieliśmy, a w pandemii ta liczba wyjazdów się zwiększyła, system w naszym województwie to wytrzymał – podkreśla wojewoda Mikołaj Bogdanowicz i zaznacza: – Ten sprzęt ma służyć wszystkim mieszkańcom województwa kujawsko-pomorskiego.

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments