Bydgoszcz
8C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 3km/h N
H 9 • L 7
15C
Nd
15C
Pon
4C
Wt
8C
Sr
7C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWojewódzkie obchody Dnia Strażaka… [ZDJĘCIA]
17.05.2018 | 07:12

Wojewódzkie obchody Dnia Strażaka… [ZDJĘCIA]

Na zdjęciu: Strażacy z regionu świętowali Dzień Strażaka.

Fot. Stanisław Gazda

Odbyły się na terenie Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Glinki w Bydgoszczy po raz pierwszy, ale nieprzypadkowo…

Jak powiedział komendant st. bryg. Jacek Antos, wielu strażaków, którym wręczone zostały odznaczenia i awanse wywodzi się z SP PSP, gdzie uczyli się strażackiego rzemiosła. Dziś ich wiedza i zaangażowanie zostały docenione przez przełożonych.

Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki PSP nadb. Janusz Halak zwracając się do zebranych zauważył, iż są co najmniej trzy powody, które zadecydowały o wyjątkowości tegorocznych wojewódzkich obchodów Dnia Strażaka. To właśnie miejsce obchodów, jakim jest jedyna w Polsce Szkoła Podoficerska PSP. Ponadto z uwagi na czas, w którym duma ze strażackiej służby splata się z dumą służenia ojczyźnie. Trzecim powodem są okoliczności. Ubiegły rok ze względu na liczbę interwencji był wyjątkowy dla strażaków województwa kujawsko-pomorskiego, ale też udowodnił niezawodność i sprawność systemu ratowniczo-gaśniczego nawet w najtrudniejszych warunkach.

Ofiarność strażaków nagrodzona dziś została wręczeniem odznaczeń, awansów na wyższe stopnie służbowe, medali i wyróżnień.

Złotą Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej uhonorowany został m.in.: Piotr Mitroniuk. Srebrne Odznaki ZdOP otrzymali m.in. nadb. Janusz Halak,  st. bryg. Maciej Suchomski. Brązowe Odznaki ZdOP przypięte zostały do mundurów m.in. duchowi Markowi Balcerowi, asp. sztab. Marcinowi Chlebkowi, asp. sztab. Michałowi Kuczmie oraz Jarosław Lewandowski z TVP Bydgoszcz.

Awansowanych zostało ponad czterdzieści strażaków, z których wyższe stopnie w korpusie oficerskim otrzymali m.in. byg. Maciej Suchomski, bryg. Tomasz Kruczyński, bryg. Janusz Pietrak, mł. bryg. Roman Kukliński  i st. kpt. Piotr Bryzek zaś w korpusie aspirantów m.in. mł. asp. Sebastian Gawron. Awansowani zostali także podoficerowie.

Za szczególne zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych Komendant Główny PSP nagrodził dyplomami m.in. mł. bryg. Tomasz Jeliński, bryg. Marek Kamiński oraz mł. bryg. Mariusz Kwiatkowski.

Złote Medale za Zasługi dla Pożarnictwa odebrali m.in. kpt Piotr Bartoszak, bryg. Michał Gołębiowski, mł. bryg. Marcin Jarząbkowski.

W imieniu wszystkich wyróżnionych za docenienie pracy i służby podziękował st. bryg. Maciej Suchomski.

Nie zapomniano również o strażakach- druhach z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. W dowód uznania a zaangażowanie w ratowanie życia, zdrowia i mienia społeczeństwa uhonorowani zostali podziękowaniami wręczanymi przez wojewodę kujawsko-pomorskiego.


Podobne wpisy

Powiązane treści