[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
1

Wojskowi szkolą się w Bydgoszczy. Tuż przed wyjazdem na misję do Afganistanu

Dodano: 23.07.2019 | 06:43
jftc bydgoszcz

Ćwiczenia potrwają do czwartku, 25 lipca.

Na zdjęciu: W jednostce JFTC trwają ćwiczenia z cyklu Resolute Support.

Fot. JFTC NATO

W jednostce JFTC NATO w Bydgoszczy dobiegają końca ćwiczenia z cyklu Resolute Support 2019. 

Na tegoroczne ćwiczenia przyjechało blisko 500 żołnierzy i cywilów z państw należących do Paktu Północno-Atlantyckiego i państw partnerskich. Większość z nich przygotowuje się do misji w Afganistanie, natomiast pozostali odpowiadają za zabezpieczenie ćwiczeń.

To także pierwsze szkolenie w jednostce pod wodzą nowego dowódcy jednostki szkoleniowej w Bydgoszczy, gen. dyw. Adama Joksa. – Traktujcie to szkolenie jako możliwość doskonalenia się, a także gruntownego przygotowania się do służby w Afganistanie – mówił do uczestników gen. Joks. Zarazem tegoroczne ćwiczenia są ostatnimi dla gen. bryg. Ladislava Junga, który jest zastępcą dowódcy i szefem sztabu centrum. Gen. Jung pełni także obowiązki dyrektora tegorocznej edycji szkolenia.

Misja ma charakter szkoleniowo-doraczo-wspierający. Wojskowi także zapoznawali się podczas tych ćwiczeń z bieżącą sytuacją w Afganistanie, ale także usłyszeli od przedstawiciela afgańskiego wojska tego, czego ta strona oczekuje. Gen. dyw. Wali Mohammad Ahmad Zai, który dowodzi 209. Korpusem Afgańskim przyznał, że afgańskie siły obrony obecnie są silniejsze i lepiej wyposażone niż jeszcze kilka lat temu.

Ćwiczenia w jednostce JFTC potrwają do czwartku, 25 lipca.

Wojskowi szkolą się w Bydgoszczy. Tuż przed wyjazdem na misję do Afganistanu
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments