Bydgoszcz
27C
Słonecznie
42% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 28 • L 24
24C
Nd
21C
Pon
18C
Wt
25C
Sr
27C
Czw
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaWójt Białych Błot wyszedł na wolność. Zastosowano wobec niego środki wolnościowe
maciej_k_wojt_biale_blota_ED
22.02.2018 | 09:56

Wójt Białych Błot wyszedł na wolność. Zastosowano wobec niego środki wolnościowe

Jakie działania wobec wójta zastosowali śledczy?

Na zdjęciu: Maciejowi K. grozi do dziesięciu lat więzienia.

Fot. Eryk Dominiczak/archiwum

Maciej K. wyszedł na wolność. Śledczy wobec wójta Białych Błot zastosowali środki zapobiegawcze o charakterze wolnościowym.

W ubiegłym tygodniu bydgoski sąd nie przychylił do wniosku śledczych, którzy chcieli drugiego przedłużenia aresztu tymczasowego dla Macieja K. o kolejne dwa miesiące. Wójt Białych Błot został zatrzymany we wrześniu ubiegłego roku i postawiono mu zarzut przekroczenia uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej.

– Jeszcze wczoraj Maciej K. został przesłuchany przez prokuratora – informuje Agnieszka Adamska-Okońska, rzecznik bydgoskiej prokuratury, która prowadzi śledztwo w tej sprawie. Wobec podejrzanego zastosowano środki zapobiegawcze: 20 tysięcy złotych poręczenia majątkowego, zakaz opuszczania kraju i kontaktowania się z pokrzywdzonymi (mają oni w sprawie charakter świadków), raz w tygodniu musi stawiać się na komisariacie policji, a także zawieszono go w czynnościach służbowych.

– To, że Maciej K. wyszedł z aresztu nie oznacza, że kończymy postępowanie w tej sprawie – dodaje prok. Adamska-Okońska. Jak przekazuje, śledczy cały czas prowadzą czynności ze świadkami. Maciejowi K. za postawiony zarzut grozi nawet do dziesięciu lat pozbawienia wolności.


Powiązane treści