Bydgoszcz
9C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 3km/h WSW
H 9 • L 8
12C
Wt
15C
Sr
17C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWokół Ronda Grunwaldzkiego powstaną ścieżki rowerowe za prawie 8,8 mln złotych
17.02.2018 | 19:50

Wokół Ronda Grunwaldzkiego powstaną ścieżki rowerowe za prawie 8,8 mln złotych

Na zdjęciu: Wiadomości o nowych drogach rowerowych, to zawsze dobre wiadomości...

Fot. Archiwum.

Nowa 7-kilometrowa trasa rowerowa powstanie wokół ronda Grunwaldzkiego i na Okolu. Inwestycja połączy centrum miasta z takimi osiedlami, jak Czyżkówko i Osowa Góra.

Nowe trasy zostaną wybudowane po obu stronach ul. Grunwaldzkiej na odcinku od ronda Grunwaldzkiego do ul. Kraszewskiego. Kolejne ścieżki dla rowerów powstaną wokół ronda Grunwaldzkiego i będą połączone z trasą, która powstanie po przebudowie węzła Garbary.

W najbliższych latach będą dobudowane drogi rowerowe wzdłuż ul. Kruszwickiej i Focha.

Po zakończeniu inwestycji zajmiemy się rozbudową Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego na osiedlach Czyżkówko i Osowa Góra.

Oprócz tego inwestycja zakłada przebudowę jak i budowę nowego oświetlenia, przebudowę i zabezpieczenie urządzeń energetycznych i teletechnicznych, przebudowę sygnalizacji świetlnej i urządzeń systemu ITS oraz budowę nowej jak i demontaż fragmentu istniejącej kanalizacji deszczowej. Zaplanowano też budowę nowej nawierzchni wraz z podbudową wlotu oraz wylotu ulicy Grunwaldzkiej (zniknie wysepka na styku Grunwaldzkiej i Focha).

Obecnie trwa przetarg na wybór wykonawcy zadania. ZDMiKP  poznał już oferty firm zainteresowanych realizacją inwestycji. Wyceniły one wartość prac na kwoty od 8,8 do 11,4 mln zł. Oceniana jest również gwarancja i termin realizacji pierwszego etapu zadania. Inwestycja będzie finansowana w oparciu o środki własne i dofinansowanie europejskie (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne). Jej zakończenie planowane jest jeszcze w tym roku.

 


Powiązane treści