Bydgoszcz
4C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 5 • L 3
8C
Pon
7C
Wt
8C
Sr
3C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaWolne niedziele w handlu? Nowoczesna inicjuje akcję #KupujęKiedyChcę
09.10.2017 | 13:24

Wolne niedziele w handlu? Nowoczesna inicjuje akcję #KupujęKiedyChcę

Na zdjęciu: Zakupy w niedzielę? Tak, czy nie?

Fot. Stanisław Gazda

W niedzielę, 8 października 2017 roku, przed Galerią Pomorską w Bydgoszczy członkowie Koła Nowoczesna Bydgoszcz zorganizowali konferencję prasowa na temat akcji: #KupujęKiedyChcę.

Nowoczesna sprzeciwia się zwiększaniu ingerencji państwa i polityków w gospodarkę oraz ograniczeniu prawa obywateli do wyboru, dlatego przedstawiciele partii inicjują akcję zbierania podpisów pod petycją w sprawie nieuchwalania przez posłów na Sejm ustawy o ograniczaniu handlu w niedzielę.

W ocenie Nowoczesnej, to nie ustawodawca, tylko obywatele potrafią ocenić kiedy chcą pracować, gdzie zatrudniać i jak spędzać czas z rodziną.

Dlaczego zmiany dotyczą tylko handlu, a co z osobami pracującymi w usługach, restauratorami, obsługą kin, pracownikami stacji paliw, służbami ochrony czy przedstawicielami wielu innych branż pracującymi w weekendy, dlaczego ich planowana zmiana nie obejmuje? – pyta Sławomir Ginter, wiceprzewodniczący Zarządu Koła Nowoczesna Bydgoszcz, lider akcji #KupujęKiedyChcę.

Mając świadomość konsekwencji wprowadzenia ograniczenia handlu w niedzielę, przedstawiciele Nowoczesnej apelują do posłów na Sejm RP o nieprzyjęcie tej – jak twierdzą – szkodliwej dla polskiej gospodarki ustawy.

Przypomnijmy – 22 września 2016 r. do Sejmu wpłynął obywatelski projekt ustawy o ograniczeniu handlu w niedzielę. Projekt dotyczy określenia zasad zakazu handlu w placówkach handlowych oraz w podmiotach działających na rzecz handlu w niedzielę z wyłączeniem niedziel.

Wprowadzenie projektu ustawy w życie, zdaniem Nowoczesnej, oznaczać będzie ograniczenie wolności klientów, upadek części sklepów, ograniczenie możliwości pracy, osłabienie handlu, a także mniejsze wpływy podatkowe i zmniejszenie zatrudnienia.


Powiązane treści