Bydgoszcz
11C
Opady
93% wilgotność
Wiatr: 9km/h SW
H 12 • L 11
15C
Pt
15C
Sob
16C
Nd
14C
Pon
10C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaWOŚP 2016: Kto wystąpi na Starym Rynku w Bydgoszczy?
Serduszka, WOŚP, - LG
05.01.2016 | 20:17

WOŚP 2016: Kto wystąpi na Starym Rynku w Bydgoszczy?

Na mieszkańców miasta czeka ponad 9 godzin dobrej zabawy.

Na zdjęciu: Czerwone serduszka to nieodłączny element WOŚP.

Fot. Leszek Grabowski

W najbliższą niedzielę (10 stycznia) odbędzie się 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tego dnia wolontariusze będą zbierać do puszek pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych i dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorów, a na scenie rozstawionej na Starym Rynku w Bydgoszczy pojawią się artyści prezentujący przeróżną muzykę. Kogo będzie można usłyszeć?

Impreza zacznie się o godz. 12:00, a poprowadzą ją Ewa Kryza i Jarek Brzeski. Po krótkim przywitaniu przybyłych osób, na scenie pojawią się pierwsi wykonawcy. Koncerty rozpocznie występ bydgoskiej grupy Projekt Pandora, działającej od 2014 roku. Młody zespół tworzy muzykę, w której dominują gatunki takie jak hard rock i heavy metal.

Nieco lżejsze klimaty około rockowych impresji i ekspresji zaprezentuje zespół Bash, który pojawi się na scenie o 13:00. Tuż po nim, o 14:00, nastąpi powrót do hard rocka i heavy metalu. Stanie się to za sprawą grupy KISSI, która wykonuje utwory legendarnej amerykańskiej formacji rockowej KISS.

Bardziej bluesowe i popowe kawałki będzie można usłyszeć o 15:00, gdy rozpocznie się występ zespołu Momenty. Członkowie tego rock cover bandu z Bydgoszczy wykonują energetyczne hity polskich i zagranicznych zespołów. Nieco spokojniejszą, rock – bluesową poetykę dojrzałych facetów zaprezentuje zespół  Stara Szkoła. Grupa z Inowrocławia pojawi się na scenie o 16:00.

Nietypowy gatunek powstały z połączenie muzyki elektronicznej na bazie drum and bass oraz gitary i oryginalnego wokalu, będzie można usłyszeć o godz. 17:00. Elektroniczny rock zaprezentuje grupa 52 Rockers. Zespół poinformował na swoim fanpage’u, że specjalnie na tę okazję przygotował niespodziankę. Jaką? Dowiedzą się o tym wszyscy, którzy podczas ich występu pojawią się na Starym Rynku.

O godz. 18:00 na scenie pojawi się zespół, który został stworzony w 2009 roku tylko po to, by zagrać dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Bydzia.com band tworzą osoby ze środowiska muzyków rockowych i metalowych naszego miasta. W tym roku są to przede wszystkim członkowie zespołów Any more, Infliction i Okash, którzy wystąpią wraz z uczestniczkami warsztatów wokalnych prowadzonych w Pałacu Młodzieży i MDK nr 4 w Bydgoszczy. Wspólnie zaprezentują klasyki takich wykonawców, jak np. Ozzy Osbourne czy TSA.

Po ich występie przyjdzie pora na gwiazdę wieczoru. Jest nią Jamal, który reprezentuje muzykę z pogranicza reggae i dancehall-u. Na scenie pojawi się o godz. 19:00. Po jego występie, o godz. 20:00,  powędruje „Światełko do nieba”, czyli pokaz fajerwerków. Potrwa on około 20 minut, i o 20:20 zaprezentuje się rockowy zespół Wanda i Banda. Impreza zakończy się po godz. 21.


Powiązane treści