Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
93% wilgotność
Wiatr: 2km/h SW
H 5 • L 1
11C
Pon
9C
Wt
10C
Sr
12C
Czw
12C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiWOŚP z szansą na Pokojową Nagrodę Nobla! Kandydatura została przyjęta
02.02.2017 | 13:52

WOŚP z szansą na Pokojową Nagrodę Nobla! Kandydatura została przyjęta

Ta informacja cieszy przede wszystkim wolontariuszy, w tym członków bydgoskiego sztabu WOŚP.

Na zdjęciu: Ludzie z roku na rok coraz chętniej uczestniczą w akcji.

Fot. SG / archiwum

Norweski Instytut Nobla zatwierdził kandydaturę fundacji Jurka Owsiaka – taką informację ogłosił założyciel warszawskiej Wyższej Szkoły Promocji prof. Adam Grzegorczyk. To właśnie on złożył wniosek o przyznanie Pokojowej Nagrody Nobla dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

ZOBACZ TEŻ: Sukces sztabu WOŚP w Chinach. Zebrał prawie 21 tysięcy złotych

Grzegorczyk, jako profesor, mógł to zrobić. Wedle statutu Fundacji Noblowskiej kandydatów do Pokojowej Nagrody Nobla mogą zgłaszać parlamentarzyści, członkowie rządów, sądów międzynarodowych, rektorzy uniwersytetów i profesorowie. Komitet noblowski zatwierdził jedynie kandydaturę fundacji Owsiaka, co nie oznacza, że jest ona nominowana do tej nagrody. Takich kandydatur przeważnie jest około 300-400 każdego roku. Następnie spośród nich członkowie Norweskiego Komitetu Noblowskiego wybierają zwykle kilkanaście lub kilkadziesiąt podań, nad którymi debatują do momentu wyłonienia laureata.

Wraz z pomysłem zgłoszenia WOŚP do Pokojowej Nagrody Nobla, na Facebooku powstała grupa, która wspiera w tym Orkiestrę – Pokojowa Nagroda Nobla dla WOŚP i Jurka Owsiaka. Stronę polubiło już ponad 9 tys. osób.

Co o zgłoszeniu fundacji sądzi bydgoski sztab WOŚP? – Oczywiście się cieszymy. Zgłoszona została fundacja, ale tak naprawdę zgłoszeni są wszyscy Polacy, którzy wspierają WOŚP – komentuje Michał Moczadło, koordynator Regionalnego Sztabu WOŚP w Bydgoszczy

Podczas tegorocznego 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieszkańcy Bydgoszczy okazali się bardzo hojni. Do puszek wolontariuszy trafiło 480 tysięcy złotych. Obecnie na koncie sztabu znajduje się już 560 tysięcy złotych, a nie jest to jeszcze ostateczna kwota. Wynik tegorocznej zbiórki w Bydgoszczy zostanie ogłoszony po wpłaceniu pieniędzy z internetowych aukcji. Wszystkie licytacje już się zakończyły. Największą popularnością cieszyła się możliwość wypicia herbaty z Radosławem Sikorskim (11 tysięcy złotych). Dzień na planie z Popkiem wylicytowano na 5,5 tys. zł., a obiad w towarzystwie prezydenta Rafała Bruskiego sprzedano za 3,5 tys. zł. CZYTAJ WIĘCEJ 


Powiązane treści