Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Woźniak za Przyjemskiego w bydgoskiej rundzie Tauron SEC. „Mam nadzieję, że godnie zastąpię Wiktora”

Dodano: 07.09.2023 | 11:35

Na zdjęciu: Szymon Woźniak był w tym roku trzeci w XXXIV Kryterium Asów Polskich Lig Żużlowych na stadionie bydgoskiej Polonii.

Fot. Archiwum

Wychowanek bydgoskiej Polonii, a obecnie zawodnik ebut.pl Stali Gorzów Szymon Woźniak pojedzie za Wiktora Przyjemskiego w sobotnim (9 września) turnieju z cyklu Tauron SEC, który odbędzie się w Bydgoszczy. – Mam nadzieję, że godnie zastąpię Wiktora – pisze.

Wczoraj (6.09) po południu stało się jasne, że Przyjemski nie będzie mógł wystartować w trzecim turnieju indywidualnych mistrzostw Europy na żużlu. Młodzieżowiec Abramczyk Polonii otrzymał od organizatorów dziką kartę, jednak przed tygodniem uczestniczył w dwóch upadkach podczas finału Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski, jaki rozegrano na torze w Lublinie. Poważniejszy w skutkach okazał się ten drugi, po którym zawodnik uderzył głową o tor.

Dopiero szczegółowe badania, jakie w miniony wtorek przeprowadzono w Szpitalu Uniwersyteckim nr 1 im. dr. Antoniego Jurasza potwierdziły u 18-letniego zawodnika obrzęk szpiku zęba obrotnika i kręgu C2. Przyjemski już zakończył sezon startów w szwedzkiej Bauhaus-Ligan, gdzie reprezentował Rospiggarnę Hallstavik, wiadomo także, że nie pojedzie w obu półfinałowych meczach z ROW-em Rybnik (10.09, 14:00 i 17.09., 14:00), ale będzie wraz z kolegami z drużyny w parkingu, a do dyspozycji zespołu będą jego mechanicy oraz motocykle i silniki. – My będziemy całym teamem z drużyną podczas tych dwóch spotkań. Będziemy walczyć i mimo, że Wiktor nie będzie mógł dołożyć swoich punktów do końcowego wyniku, będzie towarzyszyć drużynie, bo w drużynie jest siła. Całe zaplecze sprzętowe i mechanicy są do dyspozycji drużyny – przekazano we wpisie na profilu zawodnika w mediach społecznościowych. Dodano jednocześnie, że po ustąpieniu obrzęku, żużlowiec za ok. dwa – trzy tygodnie przejdzie ponowne badania w szpitalu. – Nie możemy ryzykować, bo lekarze stawiając diagnozę określają ryzyko w przypadku wypadku jako wysokie – czytamy we wpisie.

Woźniak za Przyjemskiego w SEC w Bydgoszczy. „Mam nadzieję, że godnie zastąpię Wiktora”

Miejsce Przyjemskiego jako zawodnika z dziką kartą w bydgoskim turnieju zajmie Szymon Woźniak. Wychowanek bydgoskiej Polonii jest pierwszym rezerwowym cyklu i w tym roku miał okazję pojechać w rundzie mistrzostw Europy. Było to w Częstochowie, gdzie zastąpił kontuzjowanego Janusza Kołodzieja i zajął wówczas trzecie miejsce. Warto wspomnieć, że Woźniak był także trzeci w tegorocznym Kryterium Asów w Bydgoszczy, a niedawno stanął także na najniższym stopniu podium podczas Grand Prix Challenge na torze w szwedzkim Gislaved, czym zapewnił sobie prawo występu w przyszłorocznym cyklu indywidualnych mistrzostw Świata jako pełnoprawny uczestnik.

– Bardzo się cieszę, że jeszcze w tym sezonie będę mógł się zaprezentować przed bydgoską publicznością – napisał Woźniak w mediach społecznościowych. Zawodnik życzy dużo zdrowia Przyjemskiemu i dodał: – Mam nadzieję, że godnie zastąpię Wiktora. Dodajmy, że w zawodach pojedzie on z dziesiątym numerem startowym.

 Sobotni turniej w Bydgoszczy rozpocznie się o godzinie 20:00. Warto jednak przyjść na stadion wcześniej, bo organizatorzy zaplanowali dla kibiców szereg atrakcji, o czym szerzej piszemy TUTAJ.

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments