Bydgoszcz
8C
Słonecznie
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 8 • L 7
9C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
12C
Pon
10C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWpadł podejrzany o pobicie przy Sierocej. Mężczyzna ma bogatą kartotekę
zatrzymanie podejrzanego o rozbój_ KWP Bydgoszcz (1)
27.09.2018 | 17:51

Wpadł podejrzany o pobicie przy Sierocej. Mężczyzna ma bogatą kartotekę

Mężczyzna dokonał również innego rozboju - na Szwederowie.

Na zdjęciu: Do zatrzymania 31-latka doszło w piątek.

Fot. KWP Bydgoszcz

Do rozboju doszło w nocy z 12/13 września. Sprawca tego czynu wpadł w ręce policji i trafił za kratki. 

Policjanci ujawnili więcej szczegółów zdarzenia, do którego doszło przy ul. Sierocej. – Idący ulicą mężczyzna został zaatakowany przez rowerzystę, który grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia zażądał od niego wydania telefonu komórkowego – mówi podkom. Lidia Kowalska z biura prasowego komendy wojewódzkiej policji w Bydgoszczy. Mężczyzna oddał sprawcy telefon, obawiając się realizacji gróźb ze strony sprawcy.

Ten stosunkowo długo ukrywał się przed śledczymi, ale ci podczas akcji do której doszło w miniony piątek ujęli podejrzanego 31-latka. – Jechał on z innymi kolegami samochodem na zagranicznych numerach rejestracyjnych – dodaje podkom. Kowalska. To nie koniec, bowiem podczas akcji przeszukania pojazdu, śledczy zabezpieczyli także niebezpieczne przedmioty, wśród których m.in. była maczeta, natomiast skradziony telefon został zabezpieczony przez kryminalnych, gdy ci przeszukiwali miejsce zamieszkania zatrzymanego.

Jak się okazuje, to nie koniec problemów 31-latka. – Ustalono, że zatrzymany jest również sprawcą przestępstwa uszkodzenia mienia, do którego doszło w połowie kwietnia br. na Szwederowie – podkreśla podkom. Lidia Kowalska. Śledczy błyskawicznie złożyli wniosek do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Sąd się do niego przychylił i podejrzany spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące.


Powiązane treści