[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wpadli tuż po włamaniu do bmw. Jeden z mężczyzn regularnie okradał samochody

Dodano: 07.01.2021 | 10:12

Wobec starszego z zatrzymanych mężczyzn zastosowano tymczasowy, trzymiesięczny areszt.

Na zdjęciu: Mężczyźni wpadli po tym, jak ukradli radio z bmw.

Fot. KPP Aleksandrów Kujawski

Funkcjonariusze policji z Ciechocinka zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy włamali się do bmw i ukradli z auta radio. – Dla starszego z zatrzymanych to niejedyne przestępstwo na koncie – zdradzają.

37-latek i jego 22-letni kompan wpadli niemalże na gorącym uczynku. – Do ich zatrzymania doszło chwilę po tym, jak włamali się do zaparkowanego bmw – mówi asp. Marta Błachowicz z zespołu prasowego Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim. Skradzione z auta radio, mężczyźni mieli przy sobie.

Funkcjonariusze szybko ustalili, że ta kradzież nie była jedyną, której dopuścił się starszy z zatrzymanych mężczyzn. Okazało się, że 37-latek dopuścił się ośmiu innych kradzieży do samochodów, do których to zdarzeń doszło w ostatnim czasie na terenie uzdrowiska. – Ukradł z nich przedmioty o łącznej wartości około trzech tysięcy złotych – dodaje asp. Błachowicz i informuje, że część skradzionych przedmiotów została przez policjantów znaleziona w mieszkaniu 37-latka.

To nie koniec. – Okazało się również, że 37-latek próbował włamać się do jednej z ciechocińskich aptek – mówią funkcjonariusze. Podczas przeprowadzonego przesłuchania, mężczyźni usłyszeli zarzuty. 22-latek ma zarzut włamania do bmw i posiadania środków narkotycznych, jakie miał przy sobie w momencie zatrzymania.

Jego starszemu kompanowi, śledczy przedstawili dziewięć zarzutów i jednocześnie skierowali wniosek o zastosowanie wobec 37-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd do niego się przychylił, co oznacza, że mężczyzna spędzi za kratkami najbliższe trzy miesiące. Za włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Wpadli tuż po włamaniu do bmw. Jeden z mężczyzn regularnie okradał samochody
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments