Bydgoszcz
20C
Niebo częściowo zachmurzone
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h SW
H 22 • L 19
24C
Pt
24C
Sob
22C
Nd
22C
Pon
21C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaWpływ na politykę zagraniczną i obrona dobrego imienia Polski. Radosław Sikorski o pracy w Parlamencie Europejskim
04.11.2020 | 16:33

Wpływ na politykę zagraniczną i obrona dobrego imienia Polski. Radosław Sikorski o pracy w Parlamencie Europejskim

Na zdjęciu: Radosław Sikorski podsumowuje kilkanaście miesięcy pracy w europarlamencie.

Fot. mat. nadesłane

Szanowni Państwo!

Dzięki Państwa głosom ponownie mogę zabiegać o sprawy regionu kujawsko-pomorskiego, tym razem w Parlamencie Europejskim (PE). Dziękuję za okazane zaufanie. Co w ciągu tych pierwszych kilkunastu miesięcy udało się osiągnąć?

Pracuję w trzech komisjach, w których przydaje się doświadczenie zdobyte na stanowiskach ministra spraw zagranicznych i ministra obrony. To Komisja Spraw Zagranicznych, Podkomisja Bezpieczeństwa i Obrony oraz Komisja Specjalna ds. Sztucznej Inteligencji w Epoce Cyfrowej;

W Podkomisji Bezpieczeństwa i Obrony walczę o to, aby – mimo ograniczeń wywołanych koronawirusem – Unia Europejska nie ograniczała wydatków na projekty związane z obronnością.  Parlament przyjął  w głosowaniu raport mojego autorstwa, w którym postuluję utworzenie Legionu Europejskiego: brygady złożonej z ochotników z państw członkowskich, finansowanej przez UE i podległej Radzie do Spraw Zagranicznych.

Zabiegam też, aby współpraca wojskowa rozwijała potencjał przemysłowy państw członkowskich w dziedzinie nanotechnologii, superkomputerów, sztucznej inteligencji, technologii dronów, robotyki i innych. Skorzystają na tym nasi producenci i naukowcy.

Epidemia uświadomiła nam, jak ważna jest wspólna, europejska polityka zagraniczna. Nasila się konkurencja z Chinami, a prezydentura Donalda Trumpa pokazała, że i na Stany Zjednoczone nie zawsze będziemy mogli liczyć. Dlatego dla Grupy Europejskiej Partii Ludowej – największej siły politycznej w PE – przygotowałem raport, który wskaże kierunki polityki naszego ugrupowania względem Chin.

Na początku kadencji zostałem wybrany przewodniczącym delegacji Parlamentu Europejskiego ds. stosunków ze Stanami Zjednoczonymi. To największa i jedna z najważniejszych delegacji w PE. Razem z Kongresem USA działamy m.in. na rzecz poszanowania praw człowieka w krajach Partnerstwa Wschodniego.

radoslaw sikorski - banner

W Parlamencie funkcjonują także specjalne Friendship Groups, czyli grupy przyjaźni. Należę do trzech takich grup, a jedną z nich – Grupę Przyjaźni Europejsko-Brytyjskiej – współzakładałem. Pilnujemy, aby mimo Brexitu, prawa milionów obywateli Unii mieszkających na Wyspach Brytyjskich – w tym setek tysięcy Polaków, także z kujawsko-pomorskiego – były przestrzegane.

Odwiedzali mnie mieszkańcy  naszego regionu oraz dziennikarze, którzy przyglądali się mojej pracy w PE. Pandemia uniemożliwia obecnie takie wizyty, ale nie przeszkadza w promowaniu młodych ludzi z kujawsko-pomorskiego. Staż w moim biurze w Brukseli ukończyła niedawno torunianka.

Już w pierwszym roku tej kadencji prestiżowy ośrodek analityczny VoteWatch oraz międzynarodowa firma doradcza BCW Global uznały mnie za najbardziej wpływowego europosła w obszarze polityki zagranicznej. A niezależny węgierski Instytut Political Capital za posła najbardziej krytycznego wobec autorytaryzmu i antydemokratycznej polityki prowadzonej przez Rosję.

Wyróżnienia – oczywiście – cieszą. Smuci natomiast, że podobną krytykę – punktującą władzę za niszczenie demokracji, sądów, wolności słowa i niezależnych mediów oraz odbieranie praw obywatelskich – coraz częściej słychać także pod adresem Polski. Europosłowie, którym zależy na demokracji i praworządności, nie mogą bronić polskiego rządu przed nim samym. Ale dobrego imienia Polski i Polaków bronimy na co dzień.

Jarosław Kaczyński powiedział niedawno, że Unia Europejska jest dla Polski gorsza niż ZSRR. Ta absurdalna i obraźliwa dla naszej historii opinia pokazuje prawdziwe intencje prezesa PiS.  Obiecuję Państwu, że zrobię co w mojej mocy, by nie wyprowadził nas z Unii Europejskiej.

Z poważaniem,
Radosław Sikorski

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Witek
Witek
8 miesięcy temu

TY paniczu od żałości

Witek
Witek
8 miesięcy temu

Panicz od żałości. Sam pochodzę ze szlacheckiej rodziny a ten typ to prawdopodobnie pochodzi z pacholstwa

Lucuś
Lucuś
8 miesięcy temu

Pajac i buc..tyle i aż tyle

Oberwator
Oberwator
8 miesięcy temu

To chyba artykuł za który on sam zapłacił. Widać jego samouwielbienie i totalny brak krytycyzmu. Płaszczy się przed Brukselą i Angelą. TARGOWICA

Eliza
Eliza
8 miesięcy temu

Dobra robota, Panie Radosławie!

Malgorzata
Malgorzata
8 miesięcy temu

Co za kretyńskie komentarze! Im mniej ktoś znaczy, tym więcej chce powiedzieć , ze bez sensu-tego nie zauważa. Sprawozdanie dla wyborców ja szanuje i dziękuje. Głosowałam na Pana i oczekuje relacji z wykonanej pracy. Rzadko kto szanuje wyborców i udowadnia, ze nie zmarnowali swego głosu. Tak trzymać!

Slick
Slick
8 miesięcy temu

A tak konkretnie, dla Polski, regionu, to co zrobił? Bo to o czym pisze to totalne lanie wody. Szkoda że nie dostrzegają tego wpatrzone w niego panienki. Co zrobił dla Polski oprócz donoszenia na własny kraj.

Anna
Anna
8 miesięcy temu

To imponujące dokonania, ale można się było spodziewać takiego stanu rzeczy. Z Pana doświadczeniem politycznym, znajomością stosunków zagranicznych, jest Pan cennym nabytkiem i może równie dobrze pracować w innych komisjach! Dla mnie dodatkowo liczy się klasa, kultura osobista, znajomość języków – nie taka znów dobra wśród naszych europosłów… Życzę dalszych sukcesów!

Do Anny i innych wielbicielek
Do Anny i innych wielbicielek
8 miesięcy temu

Kultura i klasa osobista ha, ha, ha. Posłuchaj jego wypowiedzi na temat kobiet na taśmach z Sowy i przyjaciół. Jedną by „prze… ił” a stewardessę nabił na swój….., co drugie słowo to k…, ch,,,. To jest prawdziwy Radziu, trzeba być ślepym aby tego nie widzieć.

Bogdan
Bogdan
8 miesięcy temu

Odezwały się prymitywne pisowskiej trolle. To co piszą najlepiej świadczy o nich.

Powiązane treści