Bydgoszcz
1C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 3km/h E
H 2 • L 0
0C
Sr
-1C
Czw
1C
Pt
7C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaWraca rower miejski. Na Miedzyniu powstaje nowa stacja
Bydgoski Rower Aglomeracyjny - SF
24.02.2020 | 11:41

Wraca rower miejski. Na Miedzyniu powstaje nowa stacja

Na zdjęciu: Rowery ponownie pojawią się na stacjach od początku marca.

Fot. Szymon Fiałkowski

Już za tydzień rozpocznie się kolejny sezon funkcjonowania roweru miejskiego. Mieszkańcy Miedzynia będą mogli korzystać z nowej stacji.

Nowy przystanek powstaje u zbiegu ulic Nakielskiej i Wierzbowej z inicjatywy bydgoszczan, którzy wybrali go w ubiegłym roku w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. Pomysł poparło wówczas blisko dwieście osób. Na realizację stacji miasto zabezpieczyło 130 tysięcy złotych.

Przystanek roweru miejskiego funkcjonuje też na skrzyżowaniu Nakielskiej i Bronikowskiego. W ubiegłym roku tuż obok powstała samoobsługowa stacja naprawcza. W ramach budżetu obywatelskiego uruchomiono także stację BRA na Okolu nad Starym Kanałem Bydgoskim. –  Poruszanie się między centrum i zachodnimi osiedlami ułatwi wkrótce kolejna inwestycja finansowana z budżetu obywatelskiego-  budowa ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Starego Kanału Bydgoskiego na odcinku od Wrocławskiej do Czarnej Drogi. W tym roku rozpoczną się również prace projektowe infrastruktury pieszo-rowerowej na kolejnym odcinku nad Kanałem Bydgoskim: wzdłuż ulicy Spacerowej na osiedlu Miedzyń-Prądy i po drugiej stronie Kanału Bydgoskiego na osiedlach Flisy i Osowa Góra – informuje urząd miasta.

Czy będziesz w tym roku korzystał z Bydgoskiego Roweru Aglomeracyjnego?

Zobacz rezultat

Bydgoski Rower Aglomeracyjny został uruchomiony w 2014 roku. Z początkiem 2018 roku system został rozbudowany o kilkanaście nowych stacji i wymienione zostały rowery. Nowy sezon BRA rusza 1 marca. Obecnie konto w systemie ma 60 tys. użytkowników. W zeszłym roku dokonali oni 245 tys. wypożyczeń.

Z końcem stycznia zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie rozwoju Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego. – Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy wypełnili ankiety i podzielili się swoją opinią dotyczącą programu. Wszystkie zgłoszone podczas konsultacji opinie i uwagi zostaną omówione z Radą do spraw Partycypacji Społecznej, w składzie której znajdują się m.in. przedstawiciele strony społecznej, Rad Osiedli czy Młodzieżowej Rady Miasta – zapowiada ratusz.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści