Bydgoszcz
17C
Słonecznie
36% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 17 • L 16
9C
Czw
6C
Pt
9C
Sob
9C
Nd
10C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczNa sygnaleWraz ze wspólnikiem okradł bydgoszczankę „na wnuczka”. Zatrzymano go w Toruniu [WIDEO]
06.04.2016 | 13:42

Wraz ze wspólnikiem okradł bydgoszczankę „na wnuczka”. Zatrzymano go w Toruniu [WIDEO]

Policjanci przypominają o zachowaniu rozsądku, gdy otrzymujemy prośby o przekazanie gotówki.

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych, gdy przewozili pieniądze ukradzione metodą na wnuczka. Gdyby nie interwencja policjantów, bydgoszczanka straciłaby 18 tysięcy złotych.

W poniedziałek, 4 kwietnia bydgoscy policjanci odnotowali trzy oszustwa metodą „na wnuczka”, a w jednym z nich ofiara uwierzyła przestępcom. Mieszkanka Błonia odebrała telefon, a rozmówczyni podała się za jej córkę i poinformowała, że spowodowała wypadek i została zatrzymana przez policję. Aby szybko załatwić sprawę potrzebne były pieniądze w kwocie 30-40 tysięcy złotych, które – jak poinformował mężczyzna podający się za policjanta – odebrałby kurier. Pokrzywdzona przygotowała 18 tysięcy złotych i wkrótce przekazała je kurierowi, który podjechał pod jej dom. Pieniądze przepadłyby, gdyby policjantom nie udało się szybko namierzyć osób przewożących gotówkę. Mężczyźni w wieku 44 i 39 lat zostali zatrzymani w miejscowości Toporzyska oraz w Toruniu, po czym przewieziono ich do aresztu. Obaj usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa, a młodszemu udowodniono także podobne działania w miniony w czwartek w Białych Błotach. O dalszym losie zatrzymanych zadecyduje już prokurator. Policjanci wnioskują o tymczasowy areszt.

Funkcjonariusze przypominają, że oszuści działający metodą „na wnuczka” najczęściej na swoje ofiary wybierają osoby starsze i samotne. Dlatego policjanci apelują o rozwagę w takich sytuacjach i bezpośredni kontakt z osobą, do której mają trafić pieniądze. Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości, można dzwonić na numery 997 oraz 112.


Powiązane treści