Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 2 • L 1
1C
Sr
1C
Czw
1C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaWreszcie pojedziemy S5 w naszym regionie. Jutro otwarcie pierwszego odcinka!
DK5_ Żnin - GDDKiA (1)
22.12.2019 | 17:50

Wreszcie pojedziemy S5 w naszym regionie. Jutro otwarcie pierwszego odcinka!

Na zdjęciu: Jutro otwarty zostanie odcinek drogi S5 od Jaroszewa do granicy województwa.

Fot. mat. GDDKiA

Na ten dzień kierowcy w naszym regionie i nie tylko czekali bardzo długo. Jutro nastąpi otwarcie odcinka drogi ekspresowej S5.

Do dyspozycji kierowców będzie odcinek od Jaroszewa do granicy województwa. Dla Żnina otwarcie S5 ma być panaceum na problemy komunikacyjne miasta. Ruch skutecznie paraliżuje bowiem nie tylko budowa drogi S5, ale również przedłużająca się modernizacja drogi wojewódzkiej nr 251 w ciągu ulicy Dworcowej.


CZYTAJ WIĘCEJ: Kolejne oferty w przetargach na budowę S5. Znamy ich wysokości


Po oddaniu do użytku drogi S5 w okolicach Żnina nastąpią, jak już informowaliśmy, zmiany w zarządzaniu drogami. Zmieni się między innymi przebieg wspomnianej drogi wojewódzkiej nr 251. Od skrzyżowania ulic: Dworcowej i Mickiewicza zostanie ona poprowadzona w stronę węzła Żnin Północ (Jaroszewo), skąd kierowcy fragmentem S5 dotrą do węzła umożliwiającego dalszą jazdę w stronę Wągrowca. Sama ulica Aliantów w granicach miasta straci status drogi wojewódzkiej.

W ramach budowy 7 odcinka drogi ekspresowej S5 Jaroszewo – granica województwa (25,1 km)  powstały 4 węzły drogowe: (Żnin Zachód, Biskupin, Rogowo, Lubcz)  oraz 16 obiektów Inżynierskich.  Wzdłuż drogi ekspresowej powstały drogi dojazdowych  wraz ze zjazdami na przyległe działki. Zrealizowano przebudowę istniejącej sieci drogowej oraz budowę chodników, ścieżek rowerowych oraz oświetlenia drogowego. Wykonane zostały urządzenia ochrony środowiska w tym m.in.: ekrany akustyczne. W ramach zadania powstała również para Miejsc Obsługi Podróżnych – MOP Żnin Wschód / MOP Żnin Zachód – mówi rzecznik bydgoskiego oddziału GDDKiA Tomasz Okoński.
W ramach udostępnienia przedmiotowego odcinka drogi S5, do ruchu oddany zostanie również węzeł Żnin Północ (Jaroszewo) wchodzący w skład budowy 6 odcinka od Szubina. Pozwoli to skomunikować nową trasę z istniejąca drogą krajową nr 5.

Uroczystość otwarcia odcinka odbędzie się w poniedziałek (23 grudnia) na MOP Żnin Zachód (miejsce obsługi podróżnych w kierunku Poznania). Jednocześnie do użytku otwarto już całą drogę S5 w województwie wielkopolskim.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Leszek Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Leszek
Gość
Leszek

Gratuluje mieszkańcom Tam była w Zninie masakra Przepraszam że nie będę na uroczystości otwarcia ale mam słabe serce i nie zniosę widoku reżimu rodem z PRL (kaczonogich)

Powiązane treści