Metropolia BydgoskaREGIONSportWróciła Fortuna I liga. Lider za mocny dla Olimpii
Olimpia Grudziądz - JS
03.06.2020 | 22:50

Wróciła Fortuna I liga. Lider za mocny dla Olimpii

Na zdjęciu: Piłkarze Olimpii przegrali w środę z Podbeskidziem.

Piłkarze Olimpii Grudziądz wrócili do gry w Fortuna I lidze. W pierwszym spotkaniu po wznowieniu rozgrywek przegrali z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:2.

Podbeskidzie szybko mogło objąć prowadzenie. Już w 5. minucie Marko Roginić stanął przed bramką Łukasza Sapeli, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką. Olimpia mogła odegrać się po 30 minutach gry, kiedy w polu karnym dobrze odnalazł się Joao Criciuma. W tej sytuacji dobrze jednak interweniował Martin Polacek. W odpowiedzi Górale rozegrali dobrą akcję, na zakończenie której piłka trafiła do Jakuba Bierońskiego. Ten minął Sapelę i wyprowadził gości na prowadzenie.

Po zmianie stron bielszczanie mogli podwyższyć po uderzeniu Mateusza Marca, który jednak posłał piłkę obok słupka. Skuteczniejszy był Bartosz Jaroch – w 55. minucie skutecznie wykonał rzut karny podyktowany za faul na Marko Roginiciu. Olimpia zdołała w 67. minucie zdobyć bramkę kontaktową po uderzeniu Elvira Maloku, ale na więcej nie było grudziądzan stać. Podbeskidzie skutecznie się broniło i wygrało w Grudziądzu 2:1.

Po 23 kolejkach drużyna z Bielska prowadzi w tabeli, mając tyle samo punktów co druga Warta Poznań. Olimpia jest siódma, z identycznym dorobkiem jak plasujące się wyżej GKS Jastrzębie i Miedź Legnica. W sobotę grudziądzanie zagrają na wyjeździe właśnie z Wartą. Początek spotkania o godz. 15:10.