Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wsparcie dla gastronomii i fitness. Urząd marszałkowski powtórzy nabór wniosków

Dodano: 07.12.2020 | 18:05

Na zdjęciu: Przedstawiciele branży gastronomicznej mogą liczyć na wsparcie z marszałkowskiego programu.

Fot. freepik

Poniedziałek jest ostatnim dniem na składanie wniosków o granty dla gastronomii i branży fitness. Urząd marszałkowski postanowił jednak umożliwić występowanie o wsparcie w dodatkowym terminie.

Mając na względzie sytuację firm i ich pracowników, biorąc pod uwagę zagrożenia egzystencjalne wielu rodzin, zdecydowaliśmy się wyjść naprzeciw sygnalizowanym przez te środowiska oczekiwaniom. Chciałbym jednocześnie zwrócić przedsiębiorcom uwagę, że trzeba i warto dbać o poprawność zapisów w dokumentach rejestrowanych  – mówi marszałek Piotr Całbecki. Jutro (we wtorek) zarząd województwa ogłosi drugi nabór wniosków o granty na utrzymanie lub przywrócenie miejsc pracy, a warunki zostaną złagodzone, co ma pozwolić na skorzystanie ze wsparcia większej liczbie przedsiębiorców.

W pierwszym naborze konieczne było wykazanie się posiadaniem we wpisie do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) zapisu o prowadzeniu placówki gastronomicznej lub ośrodka budowania formy i poprawy kondycji fizycznej jako działalności przeważającej (właściwe kody PKD). W nowym naborze rozszerzono możliwość ubiegania się o granty także na te przedsiębiorstwa, które faktycznie prowadzą tego rodzaju biznes i we wpisie do CEIDG (stan na dzień składania wniosku) wskazały go jako rodzaj prowadzonej działalności, ale nie jako działalność przeważającą.

Składanie wniosków planowane jest na 9 i 10 grudnia. Lista rankingowa zostanie sporządzona wyłącznie w oparciu o punktację, a kolejność zgłoszeń nie będzie będzie miała znaczenia. Jako główne kryterium premiujące przyjęto spadek obrotów wyższy niż 50 proc.

W ramach grantów obrotowych na utrzymanie miejsc pracy zapowiadane jest dofinansowanie etatów w wysokości 3 tysięcy złotych miesięcznie na pracownika. Firma, która w związku obostrzeniami musiała zamknąć lokal, może otrzymać od 6 do 12 tysięcy złotych na utrzymanie lub przywrócenie jednego lub dwóch stanowisk w pracy. Wysokość uzależniona jest od obrotów. – W pierwszym, ogłoszonym 30 listopada, naborze, który kończy się dziś (7 grudnia), wnioski o wsparcie złożyło najwięcej małych przedsiębiorstw z Torunia i Bydgoszczy oraz Grudziądza – informuje w wydanym komunikacie Beata Krzemińska, rzecznik prasowa urzędu marszałkowskiego. Środki zostaną wypłacone w jednej transzy. Łącznie marszałkowski pakiet antykryzysowy, w skład którego wchodzi wsparcie dla  branż gastronomicznej i fitness, jest wart 910 milionów złotych. Jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Na potrzeby obsługi grantów działają dedykowany adres e-mailowy gastrofit@kujawsko-pomorskie.pl i podstrona (szczegółowa informacja i dokumenty): kujawsko-pomorskie.pl/gastrofit.

0 0 votes
Article Rating
Wsparcie dla gastronomii i fitness. Urząd marszałkowski powtórzy nabór wniosków
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments