Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wsparcie dla kilkuset punktów gastronomicznych w Bydgoszczy. Zapłacą mniej za sprzedaż alkoholu

Dodano: 24.02.2021 | 20:00

Na zdjęciu: Punkty gastronomiczne w Bydgoszczy mogą liczyć na ulgę w kwestii opłaty za sprzedaż alkoholu.

Fot. Szymon Makowski

Bydgoscy przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gastronomiczną, zostali zwolnieni z części opłaty za sprzedaż alkoholu. Uchwałę w tej sprawie przyjęła dziś (tj. w środę) rada miasta.

Ulga związana jest z pandemią koronawirusa i wprowadziły ją już – lub zapowiedziały – także inne miasta, jak np. Bytom, Chorzów, Katowice czy Gdynia. Możliwość przyjęcia uchwały pojawiła się po styczniowej nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19.

– „Z uwagi na zamknięcie lokali gastronomicznych uwzględniono oczekiwania przedsiębiorców działających w branży gastronomicznej oraz ich kondycję finansową. Zwolnienie z części opłaty stanowi realną pomoc w działalności przedsiębiorców szczególnie dotkniętych zaistniałym stanem epidemii. Jednocześnie zgodnie z poczynionymi ustaleniami przyznanie rzeczonej ulgi nie wpłynie negatywnie na realizację zadań związanych z profilaktyką i przeciwdziałaniem alkoholizmowi” – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały.

Zgodnie z przyjętym aktem prawnym, przedsiębiorcy mogą skorzystać ze zwolnienia w postaci 1/3 opłaty rocznej za koncesję alkoholową. Przewidziano także zwrot pieniędzy dla tych, którzy już dokonali opłat lub zaliczenie ich na rzecz kolejnych rat.

Przedsiębiorcy, którzy będą zwolnieni z opłaty, mają zostać poinformowani o sposobie i możliwościach zwrotu pieniędzy. Ulga obejmie 240 punktów gastronomicznych.

0 0 votes
Article Rating
Sebastian Torzewski
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments