Bydgoszcz
1C
81% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 1 • L -0
2C
Wt
3C
Sr
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczBiznesWspólna umowa Pesy i Newagu. Zamierzają złożyć ofertę w przetargu ogłoszonym przez PKP Intercity
02.10.2021 | 09:53

Wspólna umowa Pesy i Newagu. Zamierzają złożyć ofertę w przetargu ogłoszonym przez PKP Intercity

Na zdjęciu: Umowę podpisali prezesi Pesy - Krzysztof Zdziarski i Newag - Zbigniew Konieczek.

Fot. PESA Bydgoszcz SA / materiały prasowe

Bydgoska Pesa oraz Newag złożą wspólnie ofertę w przetargu na dostawę składów piętrowych dla PKP Intercity.

Oświadczenie o wspólnym udziale w postępowaniu przetargowym, przedstawiciele obu firm złożyli w czwartek (30 września). – Jesteśmy przekonani, że dzięki doświadczeniom zebranym do tej pory przez nasze zespoły, możemy razem zaproponować PKP Intercity nowoczesny pojazd piętrowy, który może być konkurencyjny nie tylko w Polsce, ale również na rynkach europejskich – mówi prezes Pesy Krzysztof Zdziarski.

Pesa i Newag wspólnie złożą ofertę na dostawę dla kolejowego przewoźnika 38 siedmiowagonowych składów piętrowych typu push-pull. To pojazdy składające się z wagonu sterowniczego, wagonów środkowych i lokomotywy elektrycznej. Oprócz tego, do PKP miałyby trafić 45 lokomotyw wielosystemowych, a firmy zamierzają świadczyć usługi utrzymania lokomotyw. – Powołanie Konsorcjum i złożenie wspólnego wniosku o dopuszczenie do udziału w postępowaniu ogłoszonym przez PKP Intercity oznacza, że zespoły obu firm w ramach dialogu technicznego rozpoczęły wspólne  prace nad piętrowym pojazdem dedykowanym  dla PKP Intercity – informuje bydgoska firma.

Pesa ma już doświadczenie w produkcji pojazdów typu push-pull. Piętrowe pojazdy typu Sundeck już od pięciu lat wykorzystywane są przez Koleje Mazowieckie. Newag z kolei jest producentem lokomotyw typu Griffin i Dragon, które trafiły na rynek europejski.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
3 miesięcy temu

Czy to znaczy że Newag też upaństwowią albo dostał ofertę nie do odrzucenia.

Powiązane treści