Bydgoszcz
3C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 6km/h SW
H 4 • L 1
5C
Nd
5C
Pon
8C
Wt
4C
Sr
4C
Czw
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWstrzymane zamknięcie mostu w Żninie
saperów_remont_karolszymak (5)
26.11.2017 | 10:31

Wstrzymane zamknięcie mostu w Żninie

Inwestor nie przedstawił wymaganego harmonogramu robót

Na zdjęciu: Most w Żninie miał być zamknięty od 25 listopada.

Fot.

Wbrew wcześniejszym planom, nie doszło do zamknięcia odcinka Drogi Wojewódzkiej 251 w Żninie. 

Prace miały być przeprowadzone na moście w Żninie. Droga na tym odcinku miała być zamknięta od 25 listopada, ale wykonawca robót – firma Eurovia nie przedstawiła szczegółowego harmonogramu prac. – Termin na przedstawienie harmonogramu minął 23 listopada – informuje Michał Sitarek, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Wobec braku stosownych dokumentów, ZDW nie wyraził zgody na zamknięcie obiektu. – Nie mamy pewności, że prace na moście będą prowadzone bez zbędnych przerw i że zakończą się w umownym terminie, tj. 30 czerwca 2018 r. – dodaje Sitarek. Jak podkreśla, utrudnienia w ruchu na tym odcinku nie będą wprowadzone do czasu przedstawienia realnego harmonogramu robót. Zarząd Dróg Wojewódzkich podziela opinie, które w tej sprawie zgłaszali samorządowcy i mieszkańcy.

– Niezmiennie zależy nam na tym, by te prace zostały przeprowadzone w możliwie najbliższym terminie, ale nie może to skutkować przedłużeniem terminu całego kontraktu i założeniem, że na okres zimowy prace zostaną przerwane – kończy rzecznik ZDW.


Powiązane treści