Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIWstrzymane zamknięcie mostu w Żninie
26.11.2017 | 10:31

Wstrzymane zamknięcie mostu w Żninie

Inwestor nie przedstawił wymaganego harmonogramu robót

Na zdjęciu: Most w Żninie miał być zamknięty od 25 listopada.

Fot.

Wbrew wcześniejszym planom, nie doszło do zamknięcia odcinka Drogi Wojewódzkiej 251 w Żninie. 

Prace miały być przeprowadzone na moście w Żninie. Droga na tym odcinku miała być zamknięta od 25 listopada, ale wykonawca robót – firma Eurovia nie przedstawiła szczegółowego harmonogramu prac. – Termin na przedstawienie harmonogramu minął 23 listopada – informuje Michał Sitarek, rzecznik Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Wobec braku stosownych dokumentów, ZDW nie wyraził zgody na zamknięcie obiektu. – Nie mamy pewności, że prace na moście będą prowadzone bez zbędnych przerw i że zakończą się w umownym terminie, tj. 30 czerwca 2018 r. – dodaje Sitarek. Jak podkreśla, utrudnienia w ruchu na tym odcinku nie będą wprowadzone do czasu przedstawienia realnego harmonogramu robót. Zarząd Dróg Wojewódzkich podziela opinie, które w tej sprawie zgłaszali samorządowcy i mieszkańcy.

– Niezmiennie zależy nam na tym, by te prace zostały przeprowadzone w możliwie najbliższym terminie, ale nie może to skutkować przedłużeniem terminu całego kontraktu i założeniem, że na okres zimowy prace zostaną przerwane – kończy rzecznik ZDW.


Powiązane treści