[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Wtorkowy raport o koronawirusie. Najwięcej przypadków w lipcu, liczba zakażonych powyżej 700

Dodano: 14.07.2020 | 16:28

Na zdjęciu: W całym kraju od początku epidemii przebadano próbki ponad 1,6 miliona osób.

Fot. archiwum

Sześć nowych przypadków zakażenia koronawirusem odnotowano we wtorek, 14 lipca – przekazał przed południem Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki. Tym samym liczba zarejestrowanych od początku epidemii zakażonych osób przekroczyła liczbę 700.

Jak poinformowały służby wojewody Mikołaja Bogdanowicza, wśród nowych zakażonych jest czterech mieszkańców Inowrocławia i powiatu inowrocławskiego, jedna osoba z Bydgoszczy oraz jeden mieszkaniec powiatu sępoleńskiego. Sześć to najwyższa dobowa liczba przypadków odnotowanych w lipcu. Do tej pory w tym miesiącu badania wykazały obecność wirusa SARS-CoV-2 łącznie u trzydziestu osób. Od początku epidemii w województwie kujawsko-pomorskim zdiagnozowano ich 702.

Z tej liczby jedynie 86 osób to tzw. aktywne przypadki. Choć trzeba dodać, że w minionych tygodniach było ich o połowę mniej – 9 czerwca dokładnie 43. Mowa oczywiście o okresie, gdy wskaźnik aktualnych zachorowań zaczął maleć (najwięcej – 365 przypadków aktywnych przypadło na 20 kwietnia). Do tej pory nowego wirusa zwalczyło już 567 osób. Zmarło natomiast 49.

W szpitalach w regionie przebywa obecnie dziewięciu pacjentów – czterech w bydgoskim szpitalu zakaźnym, kolejnych czterech w szpitalu w Grudziądzu, a jedna osoba przebywa w centrum pulmunologii w Bydgoszczy. Ponadto 17 osób przebywa w izolatorium zorganizowanym w Ciechocinku. Aktualnie na kwarantannie przebywa ponad 1600 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest kolejnych dwadzieścia.

W całym kraju liczba przypadków zbliża się do 38,5 tysiąca. Od kilku dni liczba aktywnych przypadków w Polsce spadła poniżej dziesięciu tysięcy. Wyzdrowiało dotąd blisko 28 tysięcy Polaków. Śmierć poniosło 1588 osób (wszystkie dane – stan na wtorek, 14 lipca). W trakcie epidemii na obecność koronawirusa przebadano ponad 1,6 miliona osób.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments