Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 2 • L 0
2C
Czw
-0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
-0C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaWybory w Platformie Obywatelskiej. Paweł Olszewski nadal szefem bydgoskich struktur
03.12.2017 | 10:06

Wybory w Platformie Obywatelskiej. Paweł Olszewski nadal szefem bydgoskich struktur

Poseł Olszewski był jedynym kandydatem na to stanowisko.

Na zdjęciu: Poseł Paweł Olszewski był jedynym kandydatem na szefa PO w Bydgoszczy.

Fot. Sebastian Torzewski

Nie było niespodzianki podczas odbywających się w sobotę wyborów wewnętrznych w Platformie Obywatelskiej. Szefem bydgoskich struktur PO pozostał Paweł Olszewski, przewodniczącym regionu – Tomasz Lenz.

Obaj politycy, którzy podczas poprzednich wyborów na szefa regionu byli konkurentami, tym razem o swoje stanowiska walczyli samotnie. W Platformie uznano bowiem, że w obecnej sytuacji politycznej wewnętrzne potyczki mogą osłabić pozycję partii. Dlatego też również o fotel przewodniczących w innych powiatach Kujawsko-Pomorskiego ubiegał się tylko jeden kandydat.

Głosowanie w PO miało nietypowy przebieg – zamiast tradycyjnej konwencji partyjnej odbywało się ono w lokalnych siedzibach ugrupowania. W Bydgoszczy można było oddawać głosy w biurze przy ulicy Długiej, gdzie na co dzień mieści się też biuro poselskie Pawła Olszewskiego.

Nowy-stary przewodniczący bydgoskiej PO 11 grudnia skończy 38 lat. Od dwunastu jest posłem na Sejm RP, w czasach rządu Ewy Kopacz (2014-2015) był wiceministrem infrastruktury w resorcie kierowanym przez obecną zastępczynię prezydenta Rafała Bruskiego Marię Wasiak.

Oficjalne wyniki wyborów lokalnych i regionalnych w PO mają być znane w poniedziałek.


Powiązane treści