Bydgoszcz
9C
Niebo głównie zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 2km/h N
H 9 • L 7
14C
Wt
10C
Sr
15C
Czw
12C
Pt
14C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeWybrano projektanta przebudowy kolejnej trybuny stadionu Polonii
żużel - kibice
14.10.2020 | 10:26

Wybrano projektanta przebudowy kolejnej trybuny stadionu Polonii

Na zdjęciu: Miasto wyłoniło wykonawcę projektu przebudowy kolejnej trybuny stadionu przy ulicy Sportowej.

Fot. Szymon Fiałkowski

Urząd miasta wybrał projektanta przebudowy kolejnej trybuny stadionu Polonii. Poznańska firma Demiurg przygotuje dokumentację modernizacji pierwszego łuku – wizja będzie podstawą do rozpoczęcia inwestycji w kolejnych latach.

Na nowej części obiektu będzie mogło zasiąść 4,5 tysiąca kibiców. Tak samo jak w przypadku przebudowanej już trybuny na prostej, widownia zostanie przybliżona do toru. Jak informował urząd miasta, pod widownią zostaną ulokowane pomieszczenia biurowe i sala konferencyjna. – Przebudowa pozwoli również na umiejscowienie punktów gastronomicznych od zewnętrznej strony trybuny – dodawali miejscy urzędnicy. Co ciekawe, pod trybunami znajdzie się również miejsce na muzeum Polonii, w którym mają zostać wyeksponowane klubowe pamiątki.

Ogłoszony na początku września przetarg został rozstrzygnięty kilka dni temu. Spośród dwóch ofert urzędnicy wybrali propozycję firmy Demiurg z Poznania, która wykona projekt za niespełna 400 tysięcy złotych (druga oferta, złożona przez ABM z Gliwic, opiewała na prawie 700 tysięcy złotych). Dokumentacja ma powstać w ciągu dwunastu miesięcy od wyłonienia wykonawcy. Firma Demiurg jest znanym projektantem obiektów użyteczności publicznej – według jej projektu zrealizowano budynek nowej siedziby szkoły podstawowej nr 9 w Fordonie. 

Kibice Polonii zadają sobie jednak pytanie, kiedy trybuna powstanie? Tego nie wiadomo. Wszystko zależy od sytuacji finansowej miasta. W wyborze priorytetowych inwestycji, które zostaną zrealizowane w pierwszej kolejności, mieszkańcy mają wypowiedzieć się w konsultacjach zaplanowanych na koniec tego roku.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Sebastian
Sebastian
11 miesięcy temu

Czy ktoś wreszcie zada pytanie dlaczego oddana w tym roku nowa trybuna na prostej jest za dluga i oddala się znacznie na swoich końcach od toru???? I jak zatem ta kolejna nowa trybuna zatem moze byc blisko toru????Nie ma na to przecież szans….jedynie w swojej środkowej części moze sie przybliżyć do toru….czyli będzie to jedyny taki „dziwolag” na świecie……dodatkowo będzie to tez jedyny w Polsce oddany stadion w ciągu 10 ostatnich lat bez zadaszonych trybun….wstyd przed Gorzowem, Toruniem, Lodzią , Wrocławiem i za chwile przed Lublinem(zreszta zeby nie psuć sobie humorów odradzam oglądać jego wizualizacji poniewaz nasze nowe pseudotrybuny będą… Czytaj więcej »

Powiązane treści